Никиана – Вила Порто Фино

You are currently viewing Никиана – Вила Порто Фино

Никиана е мало рибарско место кое се наоѓа измеѓу главниот град Лефкас и Нидри. Ова место има идеална местоположба за сите оние кои сакаат да го истражуваат прекрасниот остров, исто така близината на главниот град дава можност за шопинг и ноќни забави.

Поради прекрасната околина богата со вегетација и преполна со маслинови дрва Никиана стана една од омилените дестинации на Лефкада за сите оние кои сакаат релаксација и ослободување од стрес. Во Никиана има три различни поголеми песочни плажи и неколку мали романтични плажи на кои можете да уживате под природни сенки, исто така местото има автобуска постојка која Ви дава можност да ги посетите преубавите плажи и градови на Лефкада со автобус.

Во Никиана можете да уживате во таверни кои служат прекрасна морска храна, кафе барови и супермаркети распоредени на главната улица и покрај плажата.

Вила Порто Фино се наоѓа на самиот магистрален пат, на 30метри од плажа, во нејзина близина има неколку ресторани, таверни и пекара. Вилата располага со само со трокреветни студија кои се наоѓаат на прв кат.

Сите студија располагаат со мини кујна со прибор за готвење и јадење, фрижидер, ТВ, тераса. Користењето на клима уредот не е вклучено во цената и изнесува 4 евра на ден на лице место.

Гпс координати: 38°45’19.1″N 20°43’10.4″E

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ВО ПРОТИВРЕДНОСТ 61,8МКД

ПРОМО АРАНЖМАНИ:

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И 50% УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2021

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И 50% УПЛАТЕНИ ДО 30.03.2021

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И 50% УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2021

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА:

-15% ПОПУСТ ЗА СИТЕ НОВИ РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ  И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.05.2021

Првите три термина и последните два се ПРОМО цени.

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација

ЛОКАЦИЈА НА ОБЈЕКТОТ  https://goo.gl/maps/r4UTVFpUSL32

ВИЛА ПОРТО ФИНО – НИКИАНА
ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Термини Ноќевања 1/3 студио Коментар
25.05-01.06.2021 7 79 Промо
01.06-08.06.2021 7 89 Промо
08.06-15.06.2021 7 109 Промо
15.06-22.06.2021 7 189  
22.06-29.06.2021 7 229  
29.06-06.07.2021 7 259  
06.07-13.07.2021 7 309  
13.07-20.07.2021 7 349  
20.07-27.07.2021 7 399  
27.07-03.08.2021 7 399  
03.08-10.08.2021 7 399  
10.08-17.08.2021 7 399  
17.08-24.08.2021 7 369  
24.08-31.08.2021 7 339  
31.08-07.09.2021 7 289  
07.09-14.09.2021 7 199  
14.09-21.09.2021 7 109 Промо
21.09-28.09.2021 7 69 Промо

 

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

Во цената не е вклучен превоз.Повратен превоз до Лефкада чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Лефкада:

 • Скопје (Дрводекор) – 50€ по лице
 • Куманово (БП Макпетрол) – 50еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -60€ по лице
 • Кочани – Трансфер до Велес -60€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -50€ по лице
 • Кавадарци (Дреново) – 50€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Лефкада:

Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)-50€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -50€
Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -55€ по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -60€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -55€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -55€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена
– Деца до 1,99 години бесплатно ( не користи седиште )

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* а уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст  (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

 

Време на поаѓање за Лефкада:

 • 01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
 • 01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
 • 12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
 • 02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
 • 03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
  04:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп на перон)
 • 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
 • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
 • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола
 • 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

GPS: 38°45’19.1″N 20°43’10.4″E