Неос Мармарас – Вила ,,Sole A Mare”

Неос Мармарас – Вила ,,Sole A Mare”

Вилата „Sole A Mare“ се наоѓа во центарот на Неос Мармарас, најпопуларното туристичко место на Ситонија.

Лоцирана е на главната пешачка зона во првата линија вили меѓу изобилство продавници, со фронталниот дел поставена кон фонтаната која е обележје на градот и кон пристаништето. Од градската песочна плажа која гравитира кон хотелскиот комплекс „Порто Карас“ е оддалечена околу 300 метри.

Располагаме со двокреветни студија и четирикреветни апартмани  на прв и втор спрат кои имаат поглед на улица или директен поглед на море (во студијата и апартманите има дополнителни фотелји на расклопување).

Сите сместувачки капацитети се опремени со модерен мебел соодветен на хотелско сместување, кујни, телевизори  и клима уреди  чие користење  е вклучено во цената. Терасите се заштитени со тенди.

Станува збор за сосема нов, совршено безбеден објект, а извонредната локација и квалитетот ја вбројуваат оваа вила меѓу топ понудите и за ова лето. Сите сместувачки капацитети се опремени со постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена.

Затоплувањето на водата во целата вила е со сончево колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата.

Напомена:

Во сите студија и апартмани дозволено е сместување на толку лица колку што има кревети. 

Локација на објектот 

https://goo.gl/maps/SNtsoL1WcoA2

-15% попуст за целосна уплата до 31.01.2020 

Вила „Sole A Mare” – Неос Мармарас
 

Термин:

 

Ноќевања:

1/2 студио (море) 1/2+1 студио улица 1/4+1 апартман улица 1/4+1 апартман

(море)

20.05-30.05.2020 10 200 € (12.400 ден) 220 € (13.640 ден) 320 € (19.840 ден) 370 € (22.940 ден)
30.05-09.06.2020 10 250 € (15.500 ден) 270 € (16.740 ден) 370 € (22.940 ден) 420 € (26.040 ден)
09.06-19.06.2020 10 300 € (18.600 ден) 320 € (19.840 ден) 450 € (27.900 ден) 500 € (31.000 ден)
19.06-29.06.2020 10 350 € (21.700 ден) 370 € (22.940 ден) 600 € (37.200 ден) 650 € (40.300 ден)
29.06-09.07.2020 10 450 € (27.900 ден) 470 € (29.140 ден) 650 € (40.300 ден) 700 € (43.400 ден)
09.07-19.07.2020 10 550 € (34.100 ден) 570 € (35.340 ден) 690 € (42.780 ден) 740 € (45.880 ден)
19.07-29.07.2020 10 550 € (34.100 ден) 570 € (35.340 ден) 690 € (42.780 ден) 740 € (45.880 ден)
29.07-08.08.2020 10 550 € (34.100 ден) 570 € (35.340 ден) 690 € (42.780 ден) 740 € (45.880 ден)
08.08-18.08.2020 10 550 € (34.100 ден) 570 € (35.340 ден) 690 € (42.780 ден) 740 € (45.880 ден)
18.08-28.08.2020 10 500 € (31.000 ден) 520 € (32.240 ден) 650 € (40.300 ден) 700 € (43.400 ден)
28.08-07.09.2020 10 400 € (24.800 ден) 420 € (26.040 ден) 600 € (37.200 ден) 650 € (40.300 ден)
07.09-17.09.2020 10 300 € (18.600 ден) 320 € (19.840 ден) 450 € (27.900 ден) 500 € (31.000 ден)
17.09-27.09.2020 10 250 € (15.500 ден) 270 € (16.740 ден) 350 € (21.700 ден) 400 € (24.800 ден)

 

  • Цените  во табелата се однесуваат за наем на цел апартман за 10 ноќевања без вклучен превоз
  • Во апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети
  • Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00 часот по локално време
  • Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)
  • Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари!
  • Организиран превоз Скопје-Кавадарци-Неос Мармарас
  • Тргнување од Скопје во 04.00 часот и од Кавадарци во 05.30 часот пред туристичките агенции
  • Цена на повратен билет –35 евра;деца до 2 години бесплатно (без седиште); од 2-12 год.-25 евра

Доплата за туристичка такса 0,5 евра од ден по студио/апартман
(се плаќа во агенцијата)