Неос Мармарас – Вила ,,Mersinis”

You are currently viewing Неос Мармарас – Вила ,,Mersinis”

Вилата Mersinis“  во Неос Мармарас на вториот крак Ситонија  има се што Ви е потребно за вистински одмор: конфорни апартмани, двор со зеленило, простор за скара и вечерни седенки, паркинг,  преубава плажа, мир, спокојство…Вилата е комплетно изолирана од градската  врева; лоцирана е на само 3 км пред влезот во Неос Мармарас, во непосредна близина на кампот Castello“ и е оддалечена само 2 км од прочуената Lagomandra Beach“. Совршена локација за летно уживање! Гостите кои ќе летуваат во вилата Mersinis“  ќе ја користат плажата на кампот Castello која се наоѓа на само 150 метри од вилата. Во кампот секојдневно можете да пазарувате во мини маркетот, но и да ги користите услугите во ресторанот. Доколку сте без сопствено возило а имате потреба да го почуствувате пулсот на градот, автобуската постојка е на само 200 метри од вилата.

Вилата Mersinis“  има шест пространи апартмани  на приземје, прв и втор спрат кои имаат големи тераси  со поглед во дворот или на локалниот пат кој води до Неос Мармарас. Сите сместувачки капацитети се опремени со мебел, кујни, купатила, телевизори и клима уреди  чие користење  е вклучено во цената. Апартманите се опремени со постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во целата вила е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата.

Локација на објектот

https://goo.gl/maps/GqARW8saZE72

Вила „Mersinis” – Неос Мармарас
Термин: Ноќевања: 1/2+2 апартман 1/2+3 апартман
20.05-30.05.2022 10 200 (12.400 ден.) 230 (14.260 ден.)
30.05-09.06.2022 10 270 (16.740 ден.) 300 (18.600 ден.)
09.06-19.06.2022 10 370 (22.940 ден.) 400 (24.800 ден.)
19.06-29.06.2022 10 420 (26.040 ден.) 450 (27.900 ден.)
29.06-09.07.2022 10 520 (32.240 ден.) 550 (34.100 ден.)
09.07-19.07.2022 10 670 (41.540 ден.) 700 (43.400 ден.)
19.07-29.07.2022 10 670 (41.540 ден.) 700 (43.400 ден.)
29.07-08.08.2022 10 670 (41.540 ден.) 700 (43.400 ден.)
08.08-18.08.2022 10 670 (41.540 ден.) 700 (43.400 ден.)
18.08-28.08.2022 10 620 (38.440 ден.) 650 (40.300 ден.)
28.08-07.09.2022 10 500 (31.000 ден.) 530 (32.860 ден.)
07.09-17.09.2022 10 370 (22.940 ден.) 400 (24.800 ден.)
17.09-27.09.2022 10 270 (16.740 ден.) 300 (18.600 ден.)
  • Цените  во табелата се однесуваат за наем на цел апартман за 10 ноќевања без вклучен превоз
  • – Во апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети
  • – Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00 часот по локално време
  • – Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)
  • – Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари!