Неи Пори – Вила Василис

You are currently viewing Неи Пори – Вила Василис

Вилата се наоѓа во новиот дел од Неи Пори, на 200 метри од плажата. Убаво украсена, уредна и чиста куќа, има лоби и соба за багаж и тоалет што гостите можат да ги користат на денот на смената.

Сместување: Секоја единица има тоалет, безжичен интернет, клима и тераса.

Структура- Вилата има двокреветни и трокреветни студиа:
Две 1/2 студио (бр. А1, Б6) со поглед на дворот
Шест 1/3 студиа (бр. А2, Б1, Б2, Б3, Б4, Б5) со поглед на улицата или дворот
Студијата А1 и А2 имаат заедничка тераса на приземјето

Клима: Доплата 5€ на ден по соба

Услови за деца: Дете до 8 години може да користи заеднички кревет

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

Првите два и последните три термина се ПРОМО цени и на следува попуст за рана резервација

НЕИ ПОРИ – ВИЛА ВАСИЛИС
ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА
термин ноќевања 1/2 студио 1/3 студио
21.05-28.05.2022 7 80 100
28.05-04.06.2022 7 120 140
04.06-11.06.2022 7 150 180
11.06-18.06.2022 7 210 240
18.06-25.06.2022 7 230 270
25.06-02.07.2022 7 250 290
02.07-09.07.2022 7 260 310
09.07-16.07.2022 7 280 320
16.07-23.07.2022 7 330 350
23.07-29.07.2022 7 330 350
29.07-06.08.2022 7 330 350
06.08-13.08.2022 7 330 350
13.08-20.08.2022 7 330 350
20.08-27.08.2022 7 290 320
27.08-03.09.2022 7 240 290
03.09-10.09.2022 7 210 250
10.09-17.09.2022 7 140 190
17.09-24.09.2022 7 110 160
24.09-01.10.2022 7 80 100

GPS Кординати: 39°58’25.9″N 22°39’25.0″E

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Неи Пори чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа: Скопје (Дрводекор) – 40€ по лице

 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 55€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 40€ по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 40€ по лице
 • Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 40€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа:

 • Битола (Спортска сала) – 40€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола – 40€
 • Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 55€ по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -45€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

– Деца до 1,99 години бесплатно

Време на поаѓање превоз од Скопје за Неи Пори ( секоја Сабота )

 • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес
 • 04:00 h Скопје (Дрводекор)
 • 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
 • 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
 • 05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово
 • 05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
 • 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Неи Пори:

 • 05:00 h Битола (Пред спортска Сала)
 • 04:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола
 • 03.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола
 • 03:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола
 • 03:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
 • 04.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • * За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст ( овој попуст не е важечки за промо цените)
 • *Попустите не се комбинираат
 • * Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
 • * Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)