Неа Каликратија – Вила ,, Evi II ”

You are currently viewing Неа Каликратија – Вила ,, Evi II ”

Првото туристичко место кое ќе Ве сретне на патот кон Касандра е Неа Каликратија, оддалечено само 40 километри од Солун. Градот кој живее цела година изобилува со ресторани, таверни, амбуланта, аптеки, маркети, слаткарници, продавници (Lidl, Masutis, Marinopoulos)….Во центарот се наоѓа голем парк со забавни игри за децата и уредена песочна плажа во должина од 800 метри. На само 5 километри од градот се наоѓа познатата плажа „Sahara“, надградена со Сино знаме за чистота која нуди одлична забава за младите.

Вилата Evi II е лоцирана во самиот центар во Неа Каликратија, на само 120 метри метри од морето. Вилата е поставена на самата улица која води дирекно кон плажата  меѓу изобилство продавници, маркети и пекари, гиро и ресторани. Располага со пространи студија и апартмани кои се наоѓаат на прв и на втор спрат. Сите сместувачки капацитети имаат сопствено купатило и се опремени со кујни (електрични шпорети со рерни или електрично решо, фрижидери и основни садови за готвење и јадење), телевизор и клима уред чие користење е вклучено во цената. Апартманите имаат постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во најголем дел од сместувачките капацитети е со сопствен бојлер, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата.

Локација на објектот 

https://goo.gl/maps/khBXgwuaXVD2

Вила „Evi II” – Неа Каликратија
Термин: Ноќевања: 1/3 студио 1/5  апартман
22.05-01.06.2022 10 200 € (12.400 ден.) 280 € (17.360 ден.)
01.06-11.06.2022 10 280 € (17.360 ден.) 360 € (22.320 ден.)
11.06-21.06.2022 10 350 € (21.700 ден.) 440 € (27.280 ден.)
21.06-01.07.2022 10 440 € (27.280 ден.) 540 € (33.480 ден.)
01.07-11.07.2022 10 500 € (31.000 ден.) 600 € (37.200 ден.)
11.07-21.07.2022 10 580 € (35.960 ден.) 700 € (43.400 ден.)
21.07-31.07.2022 10 580 € (35.960 ден.) 700 € (43.400 ден.)
31.07-10.08.2022 10 580 € (35.960 ден.) 700 € (43.400 ден.)
10.08-20.08.2022 10 580 € (35.960 ден.) 700 € (43.400 ден.)
20.08-30.08.2022 10 500 € (31.000 ден.) 600 € (37.200 ден.)
30.08-09.09.2022 10 400 € (24.800 ден.) 500 € (31.000 ден.)
09.09-19.09.2022 10 300 € (18.600 ден.) 400 € (24.800 ден.)
19.09-29.09.2022 10 200 € (12.400 ден.) 300 € (18.600 ден.)
  • – Цените  во табелата се однесуваат за наем на цело студио или апартман за 10  ноќевања без вклучен превоз
  • – Во студијата и апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети
  • – Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00 часот по локално време
  • – Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)
  • – Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари!