Mountain Paradise by the Walnut Trees Aparthotel 4*

You are currently viewing Mountain Paradise by the Walnut Trees Aparthotel 4*

Mountain Paradise 4* Bansko се наоѓа на 380м од ски лифтот и на 10мин пешки од центарот на Банско.

Комплексот располага со разни типови на соби, студиа, едноспални апартмани и двоспални апаратмани,опремени со мини кујна, фрижидер, ТВ, дополнителна легла, дневен престој, интернет. Хотелот располага со лоби бар, ресторан за 200лица, детско катче, фитнес, спа центар со базен, џакузи, сауна, парна бања, детски базен и масажи со доплата. Хотелот има подземен паркинг со доплата на лице место.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ НОЌЕВАЊА ПО ИЗБОР 3, 4, и 7

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

 

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ  ДО 30.10.2018, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.11.2018

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 10.12.2018, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.12.2018

 

MOUNTAIN PARADISE BY THE WALNUT TREE / 4* / BANSKO
ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ ОД 7 НОЌЕВАЊА НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
СТУДИО (капацитет само 2 возрасни лица) Апартман со 1 спална (капацитет 2 возр+2деца 0-11.99 или 3 возрасни лица+1дете)
Термин Возрасен Термин Возрасен 3то ворз 1во дете од 6-11.99 2ро дете од 6-11.99год Дете од 2-5.99год
06.01-13.01.2019 195 06.01-13.01.2019 210 70% 50% само такса само такса
13.01-20.01.2019 177 13.01-20.01.2019 193 70% 50% само такса само такса
20.01-27.01.2019 190 20.01-27.01.2019 201 70% 50% само такса само такса
27.01-03.02.2019 208 27.01-03.02.2019 223 70% 50% само такса само такса
03.02-10.02.2019 208 03.02-10.02.2019 223 70% 50% само такса само такса
10.02-17.02.2019 208 10.02-17.02.2019 223 70% 50% само такса само такса
ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ ОД 4 НОЌЕВАЊА НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
СТУДИО (капацитет само 2 возрасни лица) Апартман со 1 спална (капацитет 2 возр+2деца 0-11.99 или 3 возрасни лица+1дете)
Термин Возрасен Термин Возрасен 3то возр 1во дете од 6-11.99год 2ро дете од 6-11.99год Дете од 2-5,99год
06.01-10.01.2019 116 06.01-10.01.2019 123 70% 50% само такса само такса
13.01-17.01.2019 101.2 13.01-17.01.2019 110 70% 50% само такса само такса
20.01-24.01.2019 101.2 20.01-24.01.2019 110 70% 50% само такса само такса
27.01-31.01.2019 119 27.01-31.01.2019 128 70% 50% само такса само такса
03.02-07.02.2019 119 03.02-07.02.2019 128 70% 50% само такса само такса
10.02-14.02.2019 119 10.02-14.02.2019 128 70% 50% само такса само такса
ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ ОД 3 НОЌЕВАЊА НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
СТУДИО (капацитет само 2 возрасни лица) Апартман со 1 спална (капацитет 2 возр+2деца 0-11.99 или 3 возрасни лица+1дете)
Термин Возрасен Термин Возрасен 3то возр 1во дете од 6-11.9год 2ро дете од 6-11.99год Дете од 2-5.99год
10.01-13.01.2019 76 10.01-13.01.2019 83 70% 50% само такса само такса
17.01-20.01.2019 76 17.01-20.01.2019 83 70% 50% само такса само такса
24.01-27.01.2019 85 24.01-27.01.2019 92 70% 50% само такса само такса
31.01-03.02.2019 89 31.01-03.02.2019 96 70% 50% само такса само такса
07.02-10.02.2019 89 07.02-10.02.2019 96 70% 50% само такса само такса
14.02-17.02.2019 89 14.02-17.02.2019 96 70% 50% само такса само такса
Доплата за туристичка такса по 1еур на ден по лице
Доплата за услужна такса по лице за цел престој 3еур, дете од 2-11.99год 1.5еур
Капацитетот на оваа соба не сместува деца 3то возрасно лице плаќа 70% од цената на возрасен, дете 50% од цената на возрасен

 

Во цената е вклучено: употреба на џакузи, внатрешен базен, сауна, парна бања, детско катче, превоз до гондолата по распоред, wi-fi.

Готвење е строго забрането во хотелот.
Бебешко креветче – бесплатно на барање

Политика на отказ според редовен ценовник:
Доцен отказ: 1 ноќевање пенали за сите сезони, освен сезона Ц – 100% пенали
Непојавување во хотел – 1 ноќевање пенали за сите сезони, освен за сезона Ц – 100% пенали

ДОПЛАТИ:

-Доплата за ПОЛУПАНСИОН по лице на ден: 9еур возрасен, 5еур дете од 6-11,99год

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3еур.

-Дете од 0-1,99год не плаќа такси

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на ТА ТИМ ТРАВЕЛ

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ: 

Превоз од Скопје со аранжман- Возрасен – 35еур, Дете од 2-11,99год – 25еур

Превоз од Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Велес со аранжман- 45еур, Дете од 2-11,99год – 35еур

Само превоз од Скопје – 40еур, дете од 2-11,99год – 30еур.

Само превоз од Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Велес – 50еур, дете од 2-11,99год – 40еур.