Апарт Медите 3* – Сандански

Апарт Медите 3* – Сандански

Апарт Хотел Медите*** е дел од кoмплексот Медите, кој се наоѓа во Сандански- најјужниот и најсончев дел на Бугарија. Комплексот е изграден на местото на поранешната ботаничка градина и од него се открива прекрасен панорамски поглед на градот и Пирин планина.
Растојанието помеѓу Апарт Хотел Медите и хотел Медите СПА Хотел е околу 50 метри.
Двата хотелот се наоѓаат на заедничка територија (без топла врска помеѓу себе).

Гостите имаат пристап до базените и спа центарот, како и ресторанот за појадок, кој се наоѓа во главната зграда на хотелот Медите 5*

Бесплатен шатл за гостите за транспорт до центарот на градот и назад (според распоред – информации на рецепција)

Ресторани и барови: 
– ресторан со 80 места,

– пијано бар со 100 места,
– таверна со интернационални јадења и националн кујна- 45 места,
– летена градина- 180 места.
Сите се на територијата на Комплексот Медите Ресорт СПА.

На територијата на Комплексот Медите СПА
Внатрешниот минерален базен е со димензии 12 х 8 м., 28-30°C, длабочина 1,40-2,20 м. Надворешниот минерален базен е отворен од мај до септември, длабочина 1,80 метри, 28-30°C. Надворешниот детски минерален базен е со длабочина 80 см. До базенот со слатка вода се наоѓа во бар и летна градина, каде може да уживате во освежителни пијалоци..

Фитнес центар, 2 тениски игралишта, мини фудбал, еко и велосипедска патека, лоцирани на територијата на комплексот. Велнес центарот има соба за релаксација, сауна, конференциска сала до 250 места….

Апарт Хотел Медите*** има 50 соби, од кои 28 соби со два разделени кревети, 14 соби со брачен кревет и 8 апартмани.

Во собите: ТВ, бања со туш- кабина, клима уред, мини- бар (со доплата), интернет во заеднички простории,

Цените се за СОБА на ДЕН

сместување само ноќевање ноќевање со појадок
Еднокреветна стандард соба (SGL standard)
  1adl 18€ 25€
  1adl+1chd 0-1,99 18€ 25€
Двокреветна стандрад соба ( DBL standard)
  2adl 23€ 37€
  2adl+1chd 0-1,99 23€ 37€
  2adl+1chd 2-11,99 29€ 47€
  3adl 35€ 56€
Студио ( STD )
  2adl 38€ 52€
  2adl+1chd 0-1,99 38€ 52€
  2adl+1chd€ 2-11,99 44€ 62€
  3adl 50€ 71€
Апартман со 1 спална соба (1 bedroom APP)
  2adl 42€ 56€
  2adl+1chd 0-1,99 42€ 56€
  2adl+1chd€ 2-11,99 48€ 66€
  3adl 54€ 75€
Апартман со 2 спални соби   (2 bedroom APP)
3adl 51€ 72€
4adl 51€ 72€
4adl+1chd 0-1,99 51€ 79€
4adl+1chd 2-11,99 57€ 89€
5adl 63€ 99€

 

Цените се во € се плаќа во денари, 1€ = 62 денари
Цените НЕ ВАЖАТ за национални и верски празници, семинари, конгреси.
Дете до 2 години се сместува бесплатно.
Легенда : adl – возрасен,   chd – дете

Доплата за користење на ден на СПА центар на хотел Медите 5* :  

возрасен 10,  дете 2-11,99 г. 5€

 

Во цените Е вклучено:  
Ноќевање или ноќевање со појадок ( према табелата )
Користење на стариот СПА центар
Паркинг,
Туристичка такса

Во цените НЕ Е вклучено: 
Доплата за користење СПА центарот на хотел Медите 5*
Превоз,
Патничко осигурување