Lucky Bansko Aparthotel SPA & Relax 5*

Lucky Bansko Aparthotel SPA & Relax 5*

Хотелот се наоѓа на 450 m од центарот на Банско, и 1.5 km од гондолата. Нуди бесплатен превоз до гондолата.

Опис на соби:

Хотелот има 127 соби: Studio Luxury (25 – 30 m2), Apartman Luxury (~ 35 – 40 m2), Apartman Deluxe (50 – 55 m2), Apartman Executive (60 – 65 m2), Apartmani со 2 соби (82 – 85 m2).

Studio Lux: Една соба со француски лежај или два одвоени кревети, софа на пуштање, кујна, сателитска телевизија, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, фен за коса;
Apartman Lux: Спална соба, дневна соба со кујна, сателитска телевизија, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен;
Apartman Deluxe: Голем апартман со спална соба со француски лежај, дневна соба со кујна со камин (само во некој апартмани), трпезарија, TV, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен;

Apartman Executive: Спална соба со брачен кревет, дневна соба со кујна, камин, телевизор, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен. Во овој тип на сместување хотелот нуди појадок во соба – бесплатно;
Apartman (2 спални): Има две спални и дневна соба со кревет на пуштање, TV, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен;
Услуга:

Хотелот има и спа центар и нуди бесплатно користење на: Фитнес сала; Базен со хидромасажери; Сауна, џакузи.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 15,10,2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 20.10.2019 (НЕВАЖЕЧКИ ЗА ПЕРИОД ОД 27.12-02.01.2020)

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.12.2019

LUCKY BANSKO 5*
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 01.12-19.12 20.12-26.12
03.01-10.01
21.01-23.02
27.12-02.01 11.01-20.01
24.02-03.03
04.03-06.04
STUDIO LUX / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
1 Возрасно лице 67.1 93.5 180.4 78.1 67.1
1 Возр+1Дете(0-3,99) 65.3 93 162.3 79.2 65.3
1Возр+1Дете(4-11,99) 65.3 93 162.3 79.2 65.3
1Возр+2Деца(0-3,99) 72.6 103.4 180.4 88 72.6
1Возр+2Деца(0-3,99)(4-11,99) 72.6 103.4 180.4 88 72.6
1Возр+2Деца(4-11,99) 72.6 103.4 180.4 88 72.6
2 Возрасни лица 72.6 103.4 180.4 88 72.6
2Возр+1Дете(0-3,99) 72.6 103.4 180.4 88 72.6
2Возр+1Дете(4-11,99) 72.6 103.4 180.4 88 72.6
ONE BEDROOM LUX / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК v
1 Возр+1Дете(0-3,99) 96.8 121 204.6 107.8 96.8
1Возр+1Дете(4-11,99) 96.8 121 204.6 107.8 96.8
1Возр+2Деца(0-3,99) 96.8 121 204.6 107.8 96.8
1Возр+2Деца(0-3,99)(4-11,99) 96.8 121 204.6 107.8 96.8
1Возр+2Деца(4-11,99) 96.8 121 204.6 107.8 96.8
2 Возрасни лица 96.8 121 204.6 107.8 96.8
2Возр+1Дете(0-3,99) 96.8 121 204.6 107.8 96.8
2Возр+1Дете(4-11,99) 96.8 121 204.6 107.8 96.8
ONE BEDROOM DELUXE / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
2 Возрасни лица 114.4 145.2 226.6 132 114.4
2Возр+1Дете(0-3,99) 114.4 145.2 226.6 132 114.4
2Возр+1Дете(4-11,99) 114.4 145.2 226.6 132 114.4
2Возр+2Деца(0-3,99) 114.4 145.2 226.6 132 114.4
2Возр+2Деца(0-3.99)(4-11,99) 114.4 145.2 226.6 132 114.4
2Возр+2Деца(4-11,99) 114.4 145.2 226.6 132 114.4
2Возр+3Деца(0-3,99)(0-3,99)(4-11,99) 114.4 145.2 226.6 132 114.4
2Возр+3Деца(0-3,99)(4-11,99)(4-11,99) 114.4 145.2 226.6 132 114.4
2Возр+3Деца(4-11,99) 130.9 161.7 243.1 148.5 130.9
3 Возрасни лица 148.7 188.7 294.5 171.6 148.7
3Возр+1Дете(0-3,99) 148.7 188.7 294.5 171.6 148.7
3Возр+1Дете(4-11,99) 148.7 188.7 294.5 171.6 148.7
3Возр+2Деца(0-3,99) 148.7 188.7 294.5 171.6 148.7
3Возр+2Деца(4-11,99) 165.2 205.2 311 188.1 165.2
ONE BEDROOM EXECUTIVE / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
2 Возрасни лица 147.4 176 239.8 160.6 147.4
2Возр+1Дете(0-3,99) 147.4 176 239.8 160.6 147.4
2Возр+1Дете(4-11,99) 147.4 176 239.8 160.6 147.4
2Возр+2Деца(0-3,99) 147.4 176 239.8 160.6 147.4
2Возр+2Деца(0-3.99)(4-11,99) 147.4 176 239.8 160.6 147.4
2Возр+2Деца(4-11,99) 147.4 176 239.8 160.6 147.4
2Возр+3Деца(0-3,99)(0-3,99)(4-11,99) 147.4 176 239.8 160.6 147.4
2Возр+3Деца(0-3,99)(4-11,99)(4-11,99) 147.4 176 239.8 160.6 147.4
2Возр+3Деца(4-11,99) 163.9 192.5 256.3 177.1 163.9
3 Возрасни лица 191.6 228.8 311.7 208.7 191.6
3Возр+1Дете(0-3,99) 191.6 228.8 311.7 208.7 191.6
3Возр+1Дете(4-11,99) 191.6 228.8 311.7 208.7 191.6
3Возр+2Деца(0-3,99) 191.6 228.8 311.7 208.7 191.6
3Возр+2Деца(4-11,99) 208.1 245.3 328.2 225.2 208.1
TWO BEDROOMS LUX / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
4 Возрасни лица 211.2 228.8 440 224.4 211.2
4 Возр+1 Дете(0-3,99) 211.2 228.8 440 224.4 211.2
4 Возр+1 Дете(4-11,99) 211.2 228.8 440 224.4 211.2
5 Возрасни лица 242.8 263.1 506 258 242.8
Release periods: February 2, 1900 до 14 дена до 21 ден February 2, 1900 February 2, 1900
Период на отказ на резервација February 2, 1900 до 14 дена до 21 ден February 2, 1900 February 2, 1900
Пенали 1 ноќевање 100% пенали 100% пенали 1 ноќевање 1 ноќевање

 

Во цената е вклучено: појадок, употреба на внатрешен био базен, солена соба, солен базен, ледена соба, сауна , парна бања, џакузи, фитнес, интернет низ целиот хотел, чување деца од 3-6год од 9 наутро до 21 часот навечер.

  • -Доплата за Полупансион – 17еур возрасно лице, 10еур дете од 4-11,99год.
  • -доплата за затворен паркинг – 10еур на ден
  • -Новогодишната (122еур возрасен и 65еур дете од 4-11,99год ) и Божиќната (45еур возрасен и 27еур дете од 4-11,99год) вечера се задолжителни.
  • -Бебешко креветче – бесплатно

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)