Ксамил – Вила Велај

You are currently viewing Ксамил – Вила Велај

Вила Велај е лоцирана во Ксамил на 400м оддалеченост од плажа, или само 7мин пешачење. Вилата има сопствен двор кој може да го користат гостите.

Собите се наоѓаат на приземје и на втор спрат.

На приземје се студија со капацитет за сместување на две – 1/2 студио, три – 1/3 студио, четири – 1/4 студио или пет лица – 1/5 студио со поглед кон градината. На втор кат се студија за две – 1/2 студио, три – 1/3 студио, четири лица – 1/4 студио. Сите студија располагаат со сопствен тоалет, клима уред (вклучен во цената), кујна со прибор, фрижидер, тв, балкон, комарници.

Капацитет на студија:
1/2 студио – двојно легло ( брачен кревет)
1/3 студио – двојно легло ( брачен кревет) + еден единечен кревет
1/4 студио – двојно легло ( брачен кревет) + креветчиња на кат
1/5 студио – двојно легло ( брачен кревет) + креветчиња на кат + еден единечен кревет

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

KSAMIL – VILLA VELAJ
ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќ ½ студио 1/3 студио ¼ студио 1/5 студио Коментар
10.06-17.06.2022 7 179 189 219 229
17.06-24.06.2022 7 189 199 229 239
24.06-01.07.2022 7 209 219 249 259
01.07-08.07.2022 7 259 269 299 309
08.07-15.07.2022 7 299 309 339 349
15.07-22.07.2022 7 299 309 339 349
22.07-29.07.2022 7 299 309 339 349
29.07-05.08.2022 7 299 309 339 349
05.08-12.08.2022 7 299 309 339 349
12.08-19.08.2022 7 299 309 339 349
19.08-26.08.2022 7 289 299 329 339
26.08-02.09.2022 7 259 269 299 309
02.09-09.09.2022 7 179 189 219 229
09.09-16.09.2022 7 159 169 179 209 Промо цена
16.09-23.09.2022 7 139 149 159 189 Промо цена

Превоз

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ксамил преку Грција:

 • Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 55€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 65€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 55€ по лице
 • Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ксамил преку Грција:

 • Битола (Транскоп на перон ) – 55€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола – 55€
 • Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 65€ по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -65€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -65€ по лице
 • Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА:

 • Сатници на поаѓање: 22:00 h Скопје (Дрводекор) – трансфер до Битола-ден претходно 22:30 h
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола-ден претходно 21:30 h
 • Штип (Нова Пошта ) трансфер до Битола-ден претходно 23.20 h
 • Дреново ( бензиска пумпа) трансфер до Битола-ден претходно 00.00 h
 • Прилеп ( Бензиска пумпа Лук Оил На излезот за Скопје) трансфер до Битола 01:00 h
 • Битола– (спортска сала) 01.30h
 • Ресен ( спроти автобуска станица ) Ресен 02:00 h
 • Охрид– (бензиска Пумпа Лук Оил наизлезот кон Битола) 02.20 h
 • Струга-(на кружниот тек на влезот)

 Тим Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70% или доколку настане промена на цената на горовото

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • *За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
 • * попустите не може да се комбинираат,
 • *Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител
 • *Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
 • *Препорачуваме патничко осигурување