Ксамил – Вила Луна

You are currently viewing Ксамил – Вила Луна

Ксaмил е место со прекрасни егзотични плажи и величенствено тиркизно море на ривиерата на Јужна Албанија. Затоа, ставете го Ксамил во прв план за вашиот следен одмор и нема да зажалите бидејќи ќе уживате во одлична храна, долги сончеви денови, пливање и рибарење … и сето тоа за разумна цена, за разлика од другите познати туристички места.

 

Вила Луна се наоѓа во Ксамил на 70м од плажата Бела Виста, на 200м од центарот на градот.

Вилата располага со четворокреветни студиа со капацитет до 4 лица и апартман за 6 лица.

Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 62 мкд.
Климата е вклучена во цената

На ПРОМО цените не следува попуст за два последователни термина и попуст за рана резервација, и се резервираат со 50% аконтација

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

 

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И 50% УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2021

ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќ 1/2 ( студио за две лица) 1/3 ( студио за 3 лица) 1/4 ( студио за 4 лица) 2/6 ( апартман за 6 лица) Промо цени на кои не следува попуст
28.05 – 04.06.2021 7 60 71 83 107 Промо цена
04.06 – 11.06.2021 7 83 95 107 155 Промо цена
11.06 – 18.06.2021 7 164 175 186 241
18.06 – 25.06.2021 7 186 197 219 274
25.06 – 02.07.2021 7 208 219 230 307
02.07 – 09.07.2021 7 252 263 285 351
09.07 – 16.07.2021 7 296 307 329 406
16.07 – 23.07.2021 7 296 307 329 406
23.07 – 30.07.2021 7 296 307 329 406
30.07 – 06.08.2021 7 296 307 329 406
06.08 – 13.08.2021 7 296 307 329 406
13.08 – 20.08.2021 7 296 307 329 406
20.08 – 27.08.2021 7 285 296 318 384
27.08 – 03.09.2021 7 252 263 285 351
03.09 – 10.09.2021 7 164 175 197 230
10.09 – 17.09.2021 7 142 153 164 186
17.09 – 24.09.2021 7 107 119 131 143 Промо цена
24.09 – 01.10.2021 7 71 83 95 119 Промо цена

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ксамил преку граничен премин Ќафасан: 

Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 50€ по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 60€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 50€ по лице
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ксамил преку граничен премин Ќафасан:
Битола (Пред спортска Сала) – 50€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола  – 50€
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 50€ по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 55€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -50€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -50€ по лице
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 

Тим Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%   

 

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

  • *За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
    * попустите не може да се комбинираат,
  • *Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител
  • *Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
  • *Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

 

GPS:39°46’01.3″N 19°59’53.4″E