Јерисос – Вила „Maria“

You are currently viewing Јерисос – Вила „Maria“

Јерисос е едно од најголемите туристички места на полуостровот Халкидики, на третиот крак Атос. Градот во кој живеат повеќе од 3000 жители се наоѓа покрај морето и има долга, песочна плажа која има Сино Знаме за чистота.  Пред плажата е големо шеталиште со таверни, кафетерии и атракции за најмладите. На крајот од шеталиштето во Јерисос  се наоѓа старата Ветерница во која е сместен Музејот на историја, а на самото шеталиште е големиот аквариум. Доколку сте љубители на мирот и спокојството, тогаш наша препорака е да ги посетите околните плажи Kakoudia и Ksiropotami.

Вилата „Maria“ се наоѓа на само 80 од плажата во централниот дел на Јерисос. Апартманите се наоѓаат на прв и на втор спрат од вилата. Сите се опремени со кујни кои се целосно издвоени од спалните соби, телевизор и клима уред чие користење е вклучено во цената. Дел од сместувачките капацитети имаат тераси со поглед во дворот на вилата, а останатите се со поглед на улица. Сите тераси се заштитени со тенди. Гостите можат секојдневно да се одмараат во дворот на вилата и да ја користат скарата. Сите сместувачки капацитети имаат постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во целата вила е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата. Во непосредна близина на вилата има простор за паркирање на возила.

Локација на објектот

https://goo.gl/maps/FtXfZSozhPn

Вила„Maria” – Јерисос
 

Термин:

 

Ноќевања:

 

1/2 апартман

 

1/2+1 апартман

 

1/4 апартман

1/4 апартман

(со две соби)

26.05-05.06.2022 10 190 € (11.780 ден.) 210 € (13.020 ден.) 260 € (16.120 ден.) 300 € (18.600 ден.)
05.06-15.06.2022 10 250 € (15.500 ден.) 270 € (16.740 ден.) 320 € (19.840 ден.) 360 € (22.320 ден.)
15.06-25.06.2022 10 330 € (20.460 ден.) 350 € (21.080 ден.) 400 € (24.800 ден.) 440 € (27.280 ден.)
25.06-05.07.2022 10 370 € (22.940 ден.) 390 € (24.180 ден.) 440 € (27.280 ден.) 480 € (29.760 ден.)
05.07-15.07.2022 10 430 € (26.660 ден.) 450 € (27.900 ден.) 500 € (31.000 ден.) 540 € (33.480 ден.)
15.07-25.07.2022 10 470 € (29.140 ден.) 490 € (30.380 ден.) 540 € (33.480 ден.) 580 € (35.960 ден.)
25.07-04.08.2022 10 470 € (29.140 ден.) 490 € (30.380 ден.) 540 € (33.480 ден.) 580 € (35.960 ден.)
04.08-14.08.2022 10 470 € (29.140 ден.) 490 € (30.380 ден.) 540 € (33.480 ден.) 580 € (35.960 ден.)
14.08-24.08.2022 10 470 € (29.140 ден.) 490 € (30.380 ден.) 540 € (33.480 ден.) 580 € (35.960 ден.)
24.08-03.09.2022 10 430 € (26.660 ден.) 450 € (27.900 ден.) 500 € (31.000 ден.) 540 € (33.480 ден.)
03.09-13.09.2022 10 330 € (20.460 ден.) 350 € (21.700 ден.) 400 € (24.800 ден.) 440 € (27.280 ден.)
13.09-23.09.2022 10 230 € (14.260 ден.) 250 € (15.500 ден.) 300 € (18.600 ден.) 340 € (21.080 ден.)
  • – Цените  во табелата се однесуваат за наем на цело студио за 10 ноќевања без вклучен превоз
  • – Во студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети  
  • – Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00 часот по локално време
  • – Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)
  • – Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари!