Интерхотел Сандански 4*

You are currently viewing Интерхотел Сандански 4*

ПРОГРАМА СО ОРГАНИЗИРАН ПРЕВОЗ

ТЕРМИН:

22.10.2021-24.10.2021

22.10.2021 Битола/Скопје-Прилеп-Кавадарци-Валандово-Струмица-Сандански
Поаѓање во 06;00 ч. од Битола/Скопје за Сандански преку Струмица (мал одмор во Лебедово езеро) и Петрич. Попатни одмори, царински формалности), продолжување кон Сандански.
По пристигнувањето сместување во избраниот хотел.
Слободно време, можност за користење на СПА центарот. Ноќевање

23.10.2021 Сандански
Појадок. Слободно време можност за користење на СПА центарот или индивидуални прошетки, шопинг во градот. Ноќевање.

24.10.2021 Сандански-Струмица-Валандово-Кавадарци-Прилеп-Скопје/Битола
Појадок, одјавување од хотелот до 12.00 ч. (локално време).
Во 13:00 ч. (локално време) поаѓање кон месноста Рупите (храмот – споменик – Св. Петка и гробот на најпознатата пророчица – Баба Ванга каде е и погребана).
По посетата поаѓање кон Македонија (попатни одмори, царински формалности) пристигнување во Македонија во вечерните часови.

Цените се за 2 ноќевање по лице – ноќевање со појадок

СМЕСТУВАЊЕ КАПАЦИТЕТ ВО СОБА ЦЕНА
Двокреветна соба 2 лица 85 €
Еднокреветна соба 1 лице 68 €
Студио 2 лица 125 €
Апартман 2 лица 140 €

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

Доплати:
***Доплата за превоз: од/до Битола 25€, од /до Скопје 30€

***Доплата за возрасен на дополнително легло на ден во студио или апартман 28€ 
***Доплата за 1 вечера: 14€ возрасен, 8€ дете 4-11,99 г.
***Дополнително легло на ден за дете 4-11,99 во соба  12€ 

***Дополнително легло на ден за дете 12-15,99 во соба 28€
***Дете од 0-03,99 год. во соба е бесплатно

Во цената Е вклучено:
***Ноќевање со појадок

***Користење на сауна, парна бања, фитнес центар
***Користење затворен базен со минерална вода од 33⁰С (полуолимписки размери)
***Користење на отворен базен со минерална вода од 33⁰С,
***Користење на отворен термален базен со минерална вода 38⁰С
***Лежалка и пешкир покрај базените
***Безжичен интернет во целиот хотел
***Паркинг
***Сеф на рецепција
***Детско катче со аниматор
***Туристичка такса

Во цената НЕ Е вклучено:
***Превоз
***Патничко осигурување
***Личен трошок на патникот
***Неспомнати услуги

 

Напомена !
—Сместување по 14:00 ч. (локално време)
—Напуштање до 12:00 ч. (локално време)
—Доколку сакате да користите услуги во хотелот (собна сметка) гостите мора да ги наведат деталите за својата кредитната картичка
—Доколку имате барања за повеќе ноќевања надвор од пакетот, во тој случај важат цените по редовен ценовник.

 

За влез во Бугарија:

  • Сертификат за вакцинација (14 дена поминати од втората примена доза)
  • Сертификат на прележано болест (од 11-тиот до 180-тиот ден од денот на оздравување)
  • Негативен ПЦР тест (не постар од 72 часа)