Hotel Orphey 4*

You are currently viewing Hotel Orphey 4*

Хотелот се наоѓа непосредно до градскиот парк во самиот центар на Банско на 5мин пешачење. Во него ве чекаат тишината и волшебната харизма на планината Пирин и духот на старото преродбенско Банско.

Хотелот располага со: ресторан, меана, спа: внатрешен базен, фитнес, џакузи, сауна, био сауна, релакс зона, интернет, детски клуб, паркинг.

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ЗА ПАКЕТ ОД 7, 4 ИЛИ 3 НОЌЕВАЊА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61.8 МКД

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.10.2018, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 07.11.2018

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2018, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 07.12.2018

 

ORPHEY 4* BANSKO
ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ ОД 7 НОЌЕВАЊА
Двокреветна делукс (капацитет 2возр+2деца до 11.99год или 3 возрасни лица)
Термин Возрасен 3то Возр 1во дете од 2-4.99год 2ро дете од 2-4.99год 1во и 2ро дете од 4-11.99год
06.01-13.01.2019 220 70% само такса 30% 50%
13.01-20.01.2019 200 70% само такса 30% 50%
20.01-27.01.2019 200 70% само такса 30% 50%
27.01-03.02.2019 200 70% само такса 30% 50%
03.02-10.02.2019 200 70% само такса 30% 50%
10.02-17.02.2019 200 70% само такса 30% 50%
ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ ОД 4 НОЌЕВАЊА
Термин Возрасен 3то Возр 1во дете од 2-4.99год 2ро дете од 2-4.99год 1во и 2ро дете од 4-11.99год
06.01-10.01.2019 127.6 70% само такса 30% 50%
13.01-17.01.2019 114.4 70% само такса 30% 50%
20.01-24.01.2019 114.4 70% само такса 30% 50%
27.01-31.01.2019 114.4 70% само такса 30% 50%
03.02-07.02.2019 114.4 70% само такса 30% 50%
10.02-14.02.2019 114.4 70% само такса 30% 50%
ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ ОД 3 НОЌЕВАЊА
Термин Возрасен 3то Возр 1во дете од 2-4.99год 2ро дете од 2-4.99год 1во и 2ро дете од 4-11.99год
10.01-13.01.2019 92.4 70% само такса 30% 50%
17.01-20.01.2019 85.8 70% само такса 30% 50%
24.01-27.01.2019 85.8 70% само такса 30% 50%
31.01-03.02.2019 85.8 70% само такса 30% 50%
07.02-10.02.2019 85.8 70% само такса 30% 50%
14.02-17.02.2019 85.8 70% само такса 30% 50%
Доплата за туристичка такса по 1еур на ден по лице
Доплата за услужна такса по лице за цел престој 3еур , дете од 2-11.99год – 1.5еур

3То Возрасно лице плаќа 70% од цената на возрасен, 2ро дете од 2-4,99год плаќа 30% од цената на возрасен, дете од 5-11,99год плаќа 50% од цената на возрасен

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

Превоз од Скопје со аранжман- Возрасен – 35еур, Дете од 2-11,99год – 25еур

Превоз од Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Велес со аранжман- 45еур, Дете од 2-11,99год – 35еур
Само превоз од Скопје – 40еур, дете од 2-11,99год – 30еур.

Само превоз од Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Велес – 50еур, дете од 2-11,99год – 40еур.

Генерални податоци:

-Во цените е вклучено: базен, финска сауна, био сауна, парна бања, џакузи, арома сауна, Wi-fi, паркинг, трансфер до гондолата, детски клуб

-Бебешко креветче – бесплатно на барање.

-Сеф во соба – со доплата од 3еур на ден на лице место.

ПОЛИТИКА НА ОТКАЗ според редовен ценовник:

Доцен отказ: сезона А и Д – 1 ноќевање пенали, Сезона Б и Ц – 10дена пред пристигање –  1 ноќевање пенали, 9-7 дена пред пристигање – 50% пенали, од 7 -0 ноќевања пред пристигање – 100% пенали.

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3еур.

-Дете од 0-1,99год не плаќа такси

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на ТА ТИМ ТРАВЕЛ