Хотел Медите&Спа 5* – Сандански

Хотел Медите&Спа 5* – Сандански

Новиот термален спа ресорт Медите 5* е целосно реновиран во 2018 година и ви нуди сосема нови светли и пријатни простории, исполнувајќи ги сите можни желби за луксузен и модерен комплекс.
Се наоѓа во една од најубавите локации со панорамски поглед на запад на целиот град и на север кон планината. Медите 5* СПА ресорт е прв и единствен дизајниран хотел во Сандански, проектиран од италијанскиот дизајнер Рајмондо Флакомио во 2004 година а реконструиран од  Дрен Руди во 2018 година.
Комплексот располага со 86 хотелски соби и апартмани, 8 малдивски вили, конференциска сала со капацитет до 200 лица, просторен комплетно нов СПА и велнес центар, фитнес сала, затворен и отворен базен, инфинити базен, гурмански и традиционален ресторани, лоби бар.
Сето ова го прави Сандански најпосакувана дестинација за елитен начин на живот, како и за организирање на настани со меѓународно учество.
СПА центарот на Медите 5* е изграден на антички тракиски минерални бањи.
Што и да барате, ќе го најдете, и ние ќе ви помогнеме и ќе ви помогнеме со лично внимание и грижа.

Барови и ресторани
– Медите ресторан – интернационална кујна + пици, италијански тестенини, салати, десерти
– Таверна Софина – интернационална кујна и традиционални бугарски јадења
– Бар базен
– Снек бар
– МАССА клуб
– Дискотека

СПА центарот е опремен според најновите технолошки барања и нуди огромна разновидност од релаксирачки терапии, козметички третмани со рекреативен ефект и благотворно влијание врз духот и телото.
– Затворен базен со термална вода 28-30 степени (нема детски дел).
– Работно време од 09:00-21:00ч. за викендот и од 10:00-20:00ч. во работните денови.
– Отворени базени со слатка вода
– Лежалки
– Во СПА центарот можете да изберете терапии за лице и тело, масажи, водни терапии:
– Римска бања
– Турска бања,
– Џакузи,
– Тропски туш,
– Хидро масажа;
– Телесни терапии
– Маски за тело и лице со чоколада и мед,
– Аромотерапија и алое масажи;
– Анти-целулитни процедури,  таласо терапија, луксузни третмани за лице…
– Новоотворениот MASSA CLUB – 400 седишта – идеален за релаксација во модерна атмосфера.

Хотел Медите 5*, реновиран во 2018 г. со нови хотелски содржини, нов најсовремен СПА центар…

Ценовник 01.12.2018-31.12.2019

Цените се по СОБА на ДЕН – ноќевање со појадок

сместување недела-четврток петок и сабота
De luxe (20 м2)
1 adl 59 € 70 €
1 adl + 1 chd /0-12 г./ 59 € 70 €
2 adl 72 € 85 €
Premium (24 м2)
2 adl 76 € 94 €
2 adl + 1 chd /0-12 г./ 76 € 94 €
3 adl 104 € 130 €
Junior app (28 м2)
2 adl 117 € 125 €
2 adl + 1 chd /0-12 г./ 117 € 125 €
2 adl + 2 chd /0-12 г./ 117 € 125 €
3 adl 160 € 172 €
Lux app 2 bedroom (31 м2)
4 adl 143 € 161 €
4 adl + 1 chd /0-12 г./ 143 € 161 €
4 adl + 2 chd /0-12 г./ 143 € 161 €
5 adl 168 € 186 €

Легенда: adl – возрасен,  chd – дете

Цените се во € се плаќа во денари, 1€ = 62 ден
Цените не важат за празници, семинари…..
Сместување по 14:00 ч. (локално време)
Напуштање до 12:00 ч. (локално време)

 

Во цената Е вклучено:
Ноќевање,

Појадок,
Внатрешен базен со минерална вода,
Надворешени базени со слатка вода,
Сауна парк,
Зона за релаксација,
Фитнес,
Паркинг,
Сеф на рецепција,
Надворешно џакузи,
Туристичка такса,

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз

Патничко осигурување
Неспомнати услуги
Личен трoшок на патникот

 

Доплати на ден за 1 лице:

ПОЛУПАНСИОН ПОЛН ПАНСИОН
15 € Возрасен 23 € Возрасен
       8 € Дете до 12 г.       13 € Дете до 12 г.

 

За деца има детско катче на отворено и на затворено и детски базен со минерална вода на отворено

(отворен само во летниот период)

 

ЦЕНИ – ПОЛУПАНСИОН 

Цените се на ДЕН за СОБА за услуга ПОЛУПАНСИОН

сместување недела-четврток петок-сабота
Deluxe double room 108 € 124 €
Deluxe single room 80 € 95 €
Premium double room 113 € 134 €
Premium single room 85 € 100 €
Family room – double accommodation 124 € 144 €
Junior Suite – double accommodation 155 € 165 €
Deluxe apartment – 4 pax 200 € 222 €
Дополнително легло за возрасен 40 € 40 €

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Важно !
За вечера  шведска маса минимум 30 лица / однсоно на сет мени ако се помалку

За уплатени 5 ноќи шесттото е бесплатно.
Деца до 12 години – бесплатно

Во цената е вклучено:
Појадок и вечера,

Базен со минерална вода,
Отворени базени со минерална вода,
Отворена топла када,
Финска сауна,
Хербална сауна,
Парна бања,
Тропски туш,
Релакс зона,
Фитнес,
Паркинг на отворено,
Туристички данок,

Цените се за 2 или 3 попупансиони ( по избор )

сместување 2 полупансиони 3 полупансиони
Deluxe double room 256 € 356 €
Deluxe single room 196 € 278 €
Premium double room 278 € 386 €
Premium single room 206 € 294 €
Family room – double accommodation 330 € 479 €
Junior Suite – double accommodation 350 € 495 €
Deluxe apartment – 4 pax 495 € 680 €
Дополнително легло за возрасен 82 € 82 €

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Важно !
За вечера  шведска маса минимум 30 лица / однсоно на сет мени ако се помалку

Деца до 12 години – бесплатно

Во цената е вклучено:
Појадок и вечера,

Базен со минерална вода,
Отворени базени со минерална вода,
Отворена топла када,
Финска сауна,
Хербална сауна,
Парна бања,
Тропски туш,
Релакс зона,
Фитнес,
Паркинг на отворено,
Туристички данок,

 

ОПИС НА СОБИ 

 • Де лукс соби 30 м2
  Можност за сместување на 2 возрасни лица. 

  Собата има брачен кревет или два разделени кревети (2 x 100/200 см), 
  клима, кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, термоспој, сет за кафе и чај, фен, бања со туш кабина и / или када, бањарки, хотелска козметика.
  Некои од собите исто така имаат балкони.
 • Премиум соба 35 м2
  Во сите Премиум соби можат да се сместат 2 возрасни и едно дете (или еден возрасен) на софа. Собата има брачен кревет или два разделени кревети   (2 x 100/200 см), клима,  кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, комплет за кафе и чај, сеф, директен телефон, безжичен интернет, фен, бања со туш и / или када, бањарки, хотелска козметика.

  Некои од собите исто така имаат балкони.
 • Јуниор Суит 30 м2
  Во сите соби Јуниор суит можат да сместат 2 возрасни и 2 деца (или еден возрасен) на софа кревет. Јуниор суит има брачен кревет или два разделени кревети (2 x 100/200 см), клима, кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, термопар, комплет за кафе и чај, директна надворешна линија, безжичен интернет, фен, бања со туш и / или када, бањарки, хотелска козметика. Некои од собите исто така имаат тераси.
 • Апартаман Делукс 95м2
  Сите апартмани од типот на луксузен апартман имаат 2 спални, можат да се сместат 4 возрасни на редовни кревети и 2 деца (или еден возрасен) на софа кревет.

  Спалната соба има брачен кревет или два разделени кревети исто и во другата соба (2 x 100/200 см), клима, кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, комплет за кафе и чај, сеф, директен телефон, безжичен интернет, фен, бања со туш и / или када, бањарки, хотелска козметика. Некои соби имаат и тераси.