Hotel Breza 3*

Hotel Breza 3*

Хотелот „БРЕЗА“ е стилски хотел со 3*, кој се наоѓа меѓу двете детски писти и лифт-гондолата на Боровец. Различен и модерен, за многу свои гости тој е омилен дом во планината.

Хотелот располага со 29 соби: 2 еднокреветни, 17 двокреветни и 1 трокреветна и со 7 апартмани. Секоја соба има сопствена бања, телефон, телевизор и фрижидер/ минибар.

Хотелот нуди широки соби и апартмани, ресторан со камин и капацитет 90 места, просторен лоби-бар, огромна сончева тераса со скара, детско катче, Wi–Fi, сопствена ски – гардероба и SPA центар – сауна, парна бања, леден туш, масажа.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ИЛИ ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.11.2019

 

Во цените е вклучено:

употреба на сауна, парна бања, џакузи, фитнес, ски гардероба, интернет, соба со игри, паркинг

 

  • Новогодишната вечера е задолжителна
  • Божиќната вечера е задолжителна.
  • Престој за миленици е дозволено: 7,5еур на ден
  • Бебешко креветче – бесплатно и на барање доколку е слободно

 

Доплати:

  • -Новогодишна вечера: 60еур возрасен, 30еур дете од 3-12,99год
  • -Божиќна вечера: 30еур возрасен, 15еур дете од 3-12,9год

 

  • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре
  • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања
  • -Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)