Grand Royale Apartment Complex & Spa 4*

Grand Royale Apartment Complex & Spa 4*

Хотелот располага со: ресторан, лоби бар, цигар бар, конференциска сала за 120лица, спа: базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес, сали за масажи.

Хотелот располага со повеќе вида на соби: стандардни двокреветни соби, студија, едноспални и двоспални апартмани, опремени со бања со када или туш, тв, мини кујна во апартманите, интернет.

Цените се изразени по СОБА на ДЕН, на база ПОЛУПАНСИОН

Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8мкд

Цените се изразени по СОБА на ДЕН, на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8мкд

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.09.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.10.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.3019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.12.2019

ПОПУСТОТ Е ВАЛИДЕН ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НА ПРЕСТОЈ ОД 12.01-10.04.2020

Промоции 7=6 и 14=12 за период на престој после 12.01.2020 и 5=4 и 6=5 за престој после 01.03.2020, истите можат да се комбинираат со попустот за рана уплата

GRAND ROYALE 4*
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 27.12-04.01
само HB
05.01-11.01 01.12-26.12
12.01-10.03
11.03-10.04
STUDIO / НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
1 Возрасно лице 93.28 59.84 49.28 44
1Возр+1дете (3-12,99) 99.11 63.58 52.36 46.75
1Возр+2Деца(3-12.99) 99.11 63.58 52.36 46.75
2 Возрасни лица 116.6 74.8 61.6 55
2Возр+1Дете(3-12.99) 116.6 74.8 61.6 55
3 Возрасни лица 157.41 100.98 83.16 74.25
ONE BEDROOM APARTMENT / НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
1Возр+1дете (3-12,99) 121 79.2 68.2 59.4
1Возр+2Деца(3-12.99) 121 79.2 68.2 59.4
1Возр+3Деца (3-12.99) 151.25 99 85.25 74.25
2 Возрасни лица 121 79.2 68.2 59.4
2Возр+1Дете(3-12.99) 121 79.2 68.2 59.4
2Возр+2Деца(3-12.99) 151.25 99 85.25 74.25
3 Возрасни лица 163.35 106.92 92.07 80.19
3Возр+1Дете(3-12.99) 163.35 106.92 92.07 80.19
TWO BEDROOMS APARTMENT / НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
2Возр+2Деца(3-12.99) 220 140.8 112.2 101.2
2Возр+3Деца(3-12.99) 220 140.8 112.2 101.2
3Возр+1Дете(3-12.99) 220 140.8 112.2 101.2
3Возр+2Деца(3-12.99) 220 140.8 112.2 101.2
4 Возрасни лица 220 140.8 112.2 101.2
4Возр+1Дете(3-12.99) 220 140.8 112.2 101.2
4Возр+2Деца(3-12.99) 247.5 158.4 126.225 113.85
5 Возрасни лица 258.5 165.44 131.835 118.91
5Возр+1Дете(3-12.99) 258.5 165.44 131.835 118.91
Release periods: January 4, 1900 40 days 35 days 7 days
Политика на отказ до: 45 days 30 days 25 days 5 days
Пенали: 1 50% of booked stay 50% of booked stay 50% of booked stay
NO SHOW пенали: 1 50% of booked stay 50% of booked stay 50% of booked stay
минимум престој : 4 ноќевања
Доплата за Полупансион 9еур по лице на ден / 5еур дете од 3-12.99год

 

 

Генерални услови:

  • Резервации со рано букирање и промоциите можат да се комбинираат
  • Новогодишната вечера и Божиќната се задолжителни.

Во цената е вклучено: базен, парна бања, арома сауна, релакс зона, паркинг доколку има слободни места, детски клуб, ски гардероба, транфер до гондолата, интернет во заедничките простории и собите!

  • За Новогодишниот период, резервациите мора да бидат на база Полупансион
  • Новогодишна вечера – задолжителна – 75еур возрасен, и 38еур дете од 3-12,99год
  • Божиќна вечера – задолжителна – 15еур возрасен и 8еур дете од 3-12,99год
  • Бебешко креветче – бесплатно на барање

 

За резервации направени со ран букинг, не може да се прават никакви промени , ниту име, ниту датум и истите ке бидат наплатени со 100% пенали.

Отказ на резервација направена со ран букинг подложи на- 100% пенали на целиот аранжман, без разлика која  е причината за отказ. 

 

  • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре
  • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања
  • -Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),