Grand Hotel & Spa

You are currently viewing Grand Hotel & Spa
Цените се изразени во € по соба на ноќевање
Помал број на ноќевање исклучиво на барање, попуст од 10% за сите резервации направени до 31.10.2021, и попустот се пресметува само на услуга ноќевање
Период Мин.ноќи Услуга Гранд Соби
Standard Superior Deluxe Family
2 pax 2 pax 2 pax 2 pax
02.12 – 12.12.2021 3 HB 169 199 239 279
12.12 – 17.12.2021 5 HB 199 229 269 309
17.12 – 24.12.2021 3 HB 169 199 239 279
24.12 – 30.12.2021 6 HB 219 249 289 329
30.12 – 03.01.2022 4 HB 379 409 449 499
30.12 – 09.01.2022 7 HB 330 360 399 440
09.01 – 23.01.2022 7 HB 269 299 339 379
23.01 – 30.01.2022 7 HB 229 259 299 339
30.01 – 13.02.2022 4 HB 229 259 299 339
13.02 – 20.02.2022 7 HB 249 279 329 369
20.02 – 27.02.2022 4 HB 209 239 279 319
27.02 – 06.03.2022 4 HB 189 219 259 299
06.03 – 13.03.2022 4 HB 209 239 279 319
13.03 – 20.03.2022 4 HB 169 199 239 279
20.03 – 17.04.2022 1 HB 169 199 239 279

 

Услови за резервација:
– NON-REFUNDABLE ЕARLY BOOKING за сите термини во текот на зимска сезона, 15% попуст на услуга само ноќевање.
– 10% попуст за сите резервации направено до 31.10.2021 (попустот се пресметува само на услуга ноќевање)
– Број на соби кои се продаваат под early booking е строго ограничен.
– Попустите неможат да се собираат
– Минимум лица за резервација за Deluxe Room и Family Room 3
– Mаксималан капацитет за Deluxe Room 4 лица, максимален капацитет за Family Room 6 лица
– Single use користење на соба е можна само во Standart Room и Superior Room цената се намалува за 15€

 

Гранд Апартмани
Минимум 5 ноќи во период 30.12.2021 – 23.01.2022, во останати период минимум престој 3 ноќи
Период Тип на апартман FAMILY SUITE JUNIOR SUITE EXECUTIVE APARTMENT PRESIDENTAL APARTMENT
Број на апартман 111, 113, 327, 328, 451, 452, 440, 540, 616, 437 036, 051, 067, 110, 112, 114, 553 052, 115, 220, 223 224
Услуга / Број лица 1-3 1-4 1-5 1-5
02.12 – 24.12.2021 HB 399 529 1200 1600
24.12 – 23.01.2022 HB 739 969
23.01 – 30.01.2022 HB 499 599
30.01 – 13.02.2022 HB 549 679
13.02 – 20.02.2022 HB 599 729
20.02 – 17.04.2022 HB 449 549

 

Дополнителни привилегии за сместување во Гранд Премиум Апартмани:
– VIP брз Check In
– Пијалок за добредојде во Lobby Bar
– Moжност за појадок сервиран во апартман (задолжителна претходна најава)
– Кредит за A La Carte вечера за ресторан Гарден во износ од 40€ дневно по лице
– Приорите за резервација во екслузивен ресторан “Bacco”

 

Во цената е вклучено:
– Сместување на база Полупансион (појадок и вечера)
– Специјална Божиќна вечера  (25.12.2021, 07.01.2022.)
– Неограничено користење на Spa & Wellness centra на 1.800m2: затворен базен со димензии 18x9m, релакс зона, Сауна свет – инфраред сауна, финска сауна, руска бања, шок туш, хамам,солено-ледена соба, kneipp базен
– Базен на отворено и џакузи со топла вода
– Wi- Fi
– Специјален програм за деца на возраст 3-12 години – дневен програм со анимации и професионални аниматори во детско катче
– Фитнес Центар
– Надворешен паркинг со лимитиран број на места (резервација не е дозволена)

 

Во цената не е вклучено (задолжително се наплаќа при резервација):
– Туристичка Такса – 1€ по лице на ден за возрасни; 0,60€ по лице на ден за деца 7 -15 год; Деца 0 – 7 год. ГРАТИС

 

Услови за деца и дополнителни легла:
– Дете 0 – 2  ГРАТИС сместување, Baby Cot со претходна резервација.
– Дете 2 – 7 на заедничко легло со родители ГРАТИС
– Дете 2 – 12 на дополнително легло доплата 69€ по лице на ден
– Доплата за дополнително легло во Superior Room и Family Room 69€ по лице на ден

 

Доплата на лице место (не е задолжителна):
– Јога,Пилатес,Аеробик,Персонални Тренинзи,Фитнес Тренинг
– Подземна гаража (доплата 20€ по кола на ден)

 

Услови за откажување и промена на термин:
– Oтказ или промена на термин се смета за валидна исклучиво кога се доставува во писмена форма.

 

За резервации направиени по редовни цени (без Early Booking) во период од 01.11.2021.
– 30% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 21-15 дена пред почетокот на аранжманот.
– 50% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 14-8 дена пред почетокот на аранжманот.
– 100% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 7-0 дена пред почетокот на аранжманот.
– Доколку се напушти хотелот предвреме Хотелот не дозволува поврат на неискористени средства.
– Промени на анаржманот не се дозволени за време на престојот во Хотелот.

 

За резервации направени под „Еarly Booking “ во период до 31.10.2021.
– Хотелот задржува право на износ од 300€ наплатен по основ “Early booking” бесповратен аванс, ако се резервација откаже во период од датумот на правење до 21 ден пред почетокот на аранжманот.
-50% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже 20 – 8 дена пред почетокот на аранжманот.
-100% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 7 – 0 дена пред почетокот на аранжманот.
– Доколку се напушти хотелот предвреме Хотелот не дозволува поврат на неискористени средства

Ковид политика:
– Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:
– Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)
– Затварање на граници