Фурка – Вила Агиос Георгиос

Фурка – Вила Агиос Георгиос

Фурка се наоѓа на стотина км од Солун и секоја година привлекува се поголем број на туристи. Првата работа со која се среќаваат туристите во ова место е прекрасната плажа која се наоѓа на 70 метри од вилата.Фурка е комбинација од природни убавини, одлични објекти и мирен ноќен живот. Местото е богато со зеленило, морето е кристално чисто и сино и изгледа совршено во комбинација со околните шуми и планини. Заоѓањето на сонцето е посебно доживување – како се спушта зад морето небото се украсува со црвени, пурпурни и портокалови зраци, па престојот на плажа попладне се продолжува и до 21 часот. Покрај природните убавини, туристите ги привлекува и добрата туристичка организација. Модерната инфраструктура овозможува пријатен и комфорен одмор, одмор за сечиј вкус.

Студиа Агиос Георгиос Б категорија – 70 метри од плажа, прекрасно уреден двор со многу зеленило, маслинки, опремен со детски играчки и скара на користење  и дел за дружење. Студијата се опремени со кујни, тоалет, ТВ, клима со доплата (5 Еур/ден), големи тераси. Четворокретните студиа се мезонети на 2 нивоа и голема пространост, идеални за комфорен семеен одмор.

Организиран автобуски превоз од Битола и Скопје со поаѓање и враќање на денот наведен во табелата.

На промо цените НЕ следува попуст за рана резервација и 2 последователни термина, и се резервира со 50% аконтација, кои во случај на отказ се неповратни.. Првите две и последните два термина се ПРОМО цени.

GPS:40°00’07.7″N 23°23’00.3″E

 • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА
 • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕРУ, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-25% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНА ДО 30.12.2019

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНА ДО 28.02.2020

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНА ДО 30.04.2020

ФУРКА – АГ.ГЕОРГИОС
ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА
ТЕРМИН Ноќевања 1/2 СТУДИО 1/3 СТУДИО 1/4 СТУДИО Коментар
23.05.-30.05.2020 7 69 € 79 € 89 € ПРОМО
30.05.-06.06.2020 7 99 € 109 € 119 € ПРОМО
06.06.-13.06.2020 7 159 € 169 € 179 €  
13.06.-20.06.2020 7 199 € 209 € 229 €  
20.06.-27.06.2020 7 259 € 269 € 289 €  
27.06.-04.07.2020 7 279 € 289 € 309 €  
04.07.-11.07.2020 7 299 € 309 € 319 €  
11.07.-18.07.2020 7 339 € 349 € 379 €  
18.07.-25.07.2020 7 339 € 349 € 379 €  
25.07.-01.08.2020 7 339 € 349 € 379 €  
01.08.-08.08.2020 7 339 € 349 € 379 €  
08.08.-15.08.2020 7 339 € 349 € 379 €  
15.08.-22.08.2020 7 339 € 349 € 379 €  
22.08.-29.08.2020 7 299 € 309 € 339 €  
29.08.-05.09.2020 7 239 € 249 € 259 €  
05.09.-12.09.2020 7 119 € 129 € 129 € ПРОМО
12.09.-19.09.2020 7 79 € 89 € 99 € ПРОМО
 • Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
 • Клима уредот не е вклучен во цената (5еур на ден на лице место)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Фурка чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Сабота)

 • Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40€ по лице
 • Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 40€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице
 • Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице
 • Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола (Автобуска Станица Транскоп на перон) – 30€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 30€
 • Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 35€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -35€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -30€ по лице

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје

– Деца до 1,99 години бесплатно

-Возрасно лице над 63год – 10еур попуст

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • LOYALTY CARD попуст 7 % и не се комбинира со попустот за рана резервација и промо цените
 • За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин (овој попуст не е важечки за промо термините)
 • попустите не може да се комбинираат,
 • Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
 • Важат Општите услови на СКТМ и ТА ТИМ Травел Битола

ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ:

Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Сабота)

 • 05:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес
 • 07:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удовo
 • 06:00 h Скопје (Дрводекор)
 • 06:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
 • 07:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
 • 07:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
 • 08:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики:

 • 04:00 h Битола ( Автобуска Станица Транскоп на перон )
 • 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола
 • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
 • 02:15 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола
 • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
 • 03.15 h Ресен  (спроти автобуска станица)  – Трансфер до Битола

Поаѓање од Грција:

 • 15:00 h локално време, ( 14:00 h мак.време) Фурка
 • 15:15 h локално време, ( 14:15 h мак.време) Сивири
 • 15:30 h локално време, ( 14:30 h мак.време) Калитеа
 • 16:00 h локално време, ( 15:00 h мак.време) Неа Потидеа
 • 16:20 h локално време, ( 15:20 h мак.време) Неа Флогита

-Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
-Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
-Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.