Флогита – Вила ,,Bouzalis”

You are currently viewing Флогита – Вила ,,Bouzalis”

Во централниот дел на полуостровот Халкидики, на само педесетина километри југоистoчно од Солун  се наоѓа туристичкото место Неа Флогита, препознатливо по централниот парк со фонтаните и зелениот појас со палми.

Длабочината во морето е умерена што го прави ова туристичко место уште попривлечно за децата. Местото е одлично снабдено во текот на летната сезона-изобилува со маркети, пекари, слаткарници,таверни, ресторани,а токму тука е најпозната плажа „Pastazi“ која нуди одлична забава за младите.

Вилата „Bouzalis“ е лоцирана на самото шеталиште во Неа Флогита, на само неколку метри од морето.

Вилата располага со апартмани со најразлична големина; дел од сместувачките капацитети имаат директен поглед на море, а останатите имаат поглед на улица или во дворот на вилата, а се наоѓаат на приземје, прв и втор спрат.

Сите сместувачки капацитети имаат сопствено купатило и се опремени со кујни (електрични шпорети со рерни, фрижидери со одвоени комори и основни садови за готвење и јадење), телевизор и клима уред чие користење е вклучено во цената.

Студијата и апартманите се опремени со постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во најголем дел од сместувачките капацитети е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет.

Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата. Во непосредна близина на вилата има паркинг простор.

Напомена: Сместувачките капацитети немаат пространа површина и заради ограничниот  простор во собите не се препорачува да се сместуваат повеќе лица од веќе предвидените кревети за спиење.

Локација на објектот

https://goo.gl/maps/is2qeupaswF2

Вила „Bouzalis” – Неа Флогита
 

Термин:

 

Ноќевања:

1/3 апартман  

1/4 апартман

(без поглед)

1/4 апартман улица  

1/5 апартман

(море)

 

1/6 дуплекс улица

 

1/8 дуплекс

(море)

22.05-01.06.2021 10 8.680 ден (140 ) 10.540 ден (170 ) 12.400 ден (200 ) 16.120 ден (260 ) 17.360 ден (280 ) 18.600 ден (300 )
01.06-11.06.2021 10 12.400 ден (200 ) 14.260 ден (230 ) 16.120 ден (260 ) 22.320 ден (360 ) 26.040 ден (420 ) 29.140 ден (470 )
11.06-21.06.2021 10 16.120 ден (260 ) 17.980 ден (290 ) 19.840 ден (320 ) 26.040 ден (420 ) 29.760 ден (480 ) 32.240 ден (520 )
21.06-01.07.2021 10 22.320 ден (360 ) 24.180 ден (390 ) 26.040 ден (420 ) 32.240 ден (520 ) 35.960 ден (580 ) 38.440 ден (620 )
01.07-11.07.2021 10 27.280 ден (440 ) 29.140 ден (470 ) 31.000 ден (500 ) 37.200 ден (600 ) 40.300 ден (650 ) 44.640 ден (720 )
11.07-21.07.2021 10 31.000 ден (500 ) 32.860 ден (530 ) 34.720 ден (560 ) 40.920 ден (660 ) 44.640 ден (720 ) 49.600 ден (800 )
21.07-31.07.2021 10 31.000 ден (500 ) 32.860 ден (530 ) 34.720 ден (560 ) 40.920 ден (660 ) 44.640 ден (720 ) 49.600 ден (800 )
31.07-10.08.2021 10 31.000 ден (500 ) 32.860 ден (530 ) 34.720 ден (560 ) 40.920 ден (660 ) 44.640 ден (720 ) 49.600 ден (800 )
10.08-20.08.2021 10 31.000 ден (500 ) 32.860 ден (530 ) 34.720 ден (560 ) 40.920 ден (660 ) 44.640 ден (720 ) 49.600 ден (800 )
20.08-30.08.2021 10 27.280 ден (440 ) 29.140 ден (470 ) 31.000 ден (500 ) 37.200 ден (600 ) 40.300 ден (650 ) 43.400 ден (700 )
30.08-09.09.2021 10 21.080 ден (340 ) 22.940 ден (370 ) 24.800 ден (400 ) 31.000 ден (500 ) 34.100 ден (550 ) 35.960 ден (580 )
09.09-19.09.2021 10 14.880 ден (240 ) 16.740 ден (270 ) 18.600 ден (300 ) 24.800 ден (400 ) 27.900 ден (450 ) 29.760  ден (480 )

 

  • – Цените  во табелата се однесуваат за наем на цело студио или апартман за 10  ноќевања без вклучен превоз
  • – Во апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети  
  • – Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00 часот по локално време
  • – Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)
  • – Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари!