Bansko SPA & Holidays Hotel 4*

You are currently viewing Bansko SPA & Holidays Hotel 4*

Hotel Bansko Spa & Holidays 4* е еден од најубавите хотели во Банско. Овој хотел располага со модерен и удобен Спа центар опремен во традиционално ориентален стил. Спа центарот содржи: базен, џакузи, сауна, инфрацрвена сауна, парна бања и нуди голем број масажи и услуги за релаксација и разубавување. Хотелот располага со ресторан, лоби бар, градина, салон за убавина, сала за конференција, перална со доплата, бизнис центар, паркинг со доплата, пинг понг и масажа со доплата. Хотелот е реновиран 2010год, составен од 4 спрата, 2 лифта, 87 стандарди соби, 5 семејни соби, 6 апартмани.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ НОЌЕВАЊА ПО ИЗБОР 3, 4 И 7

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

BANSKO SPA&HOLIDAYS 4* BANSKO
ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ ОД 7 НОЌЕВАЊА НА ПОЛУПАНСИОН
Стандард двокреветна (капацитет 2возр+2деца до 11.99год или 3 возрасни лица)
Термин Возрасен 3то Возр 1во дете 2-6.99 2ро дете 2-6.99год 1во дете од 7-13.99год 2ро дете од 7-13.99год
06.01-13.01.2019 231 70% само такса 50% 50% 50%
13.01-20.01.2019 231 70% само такса 50% 50% 50%
20.01-27.01.2019 231 70% само такса 50% 50% 50%
27.01-03.02.2019 231 70% само такса 50% 50% 50%
03.02-10.02.2019 231 70% само такса 50% 50% 50%
10.02-17.02.2019 231 70% само такса 50% 50% 50%
ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ ОД 4 НОЌЕВАЊА НА ПОЛУПАНСИОН
Термин Возрасен 3то Возр 1во дете 2-6.99 2ро дете 2-6.99год 1во дете од 4-11.99год 2ро дете од 4-11.99год
06.01-10.01.2019 132 70% само такса 50% 50% 50%
13.01-17.01.2019 132 70% само такса 50% 50% 50%
20.01-24.01.2019 132 70% само такса 50% 50% 50%
27.01-31.01.2019 132 70% само такса 50% 50% 50%
03.02-07.02.2019 132 70% само такса 50% 50% 50%
10.02-14.02.2019 132 70% само такса 50% 50% 50%
ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ ОД 3 НОЌЕВАЊА НА ПОЛУПАНСИОН
Термин Возрасен 3то Возр 1во дете 2-6.99 2ро дете 2-6.99год 1во дете од 4-11.99год 2ро дете од 4-11.99год
10.01-13.01.2019 99 70% само такса 50% 50% 50%
17.01-20.01.2019 99 70% само такса 50% 50% 50%
24.01-27.01.2019 99 70% само такса 50% 50% 50%
31.01-03.02.2019 99 70% само такса 50% 50% 50%
07.02-10.02.2019 99 70% само такса 50% 50% 50%
14.02-17.02.2019 99 70% само такса 50% 50% 50%
Доплата за туристичка такса по 1еур на ден по лице, за престој од 3 ноќевања – 2еур по лице на ден.
Доплата за услужна такса по лице за цел престој 3еур , дете од 2-11.99год – 1.5еур

3то возрасно лице плаќа 70% од цената на возрасно лице, дете плаќа 50% од цената на восрасно лице.

Цената вклучува: (појадок и вечера) бесплатно користење на внатрешен базен, фитнес, сауна, парна бања, паркинг, шатл трансфер до гондолата по распоред на возење истакнат на рецепција.

Бебешко креветче – бесплатно

Политика на отказ:

Доцен отказ: 1 Пенали во Сезона A; 2 ноќевања пенали во сезона B, C, D

No-Show: 50% пенали од целиот аранжман.

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3еур, дете од 2-11,99год – 1,5еур.

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на ТА ТИМ ТРАВЕЛ

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ: 

Превоз од Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Велес со аранжман- 45еур, Дете од 2-11,99год – 35еур

Само превоз од Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Велес – 50еур, дете од 2-11,99год – 40еур.