Bansko SPA & Holidays Hotel 4*

You are currently viewing Bansko SPA & Holidays Hotel 4*

Хотелот Bansko Spa & Holidays 4* е еден од најубавите хотели во Банско. Овој хотел располага со модерен СПА центар опремен во традиционално ориентален стил. СПА центарот содржи: базен, џакузи, сауна, инфрацрвена сауна, парна бања и нуди голем број масажи и услуги за релаксација и разубавување. Хотелот има и бесплатен организиран превоз до гондолата.

Bansko Spa & Holidays 4* има 98 соби од кои 80 се стандардни, 9 се соби на масандри, 3 фамилјарни соби и 6 апартмани.

Собите се опремени со: два одделни или еден брачен креве, индивидуален клима уред, ТВ, мини-бар, електричен бокал, телефон, Wi-Fi/интернет(бесплатно), тоалет, фен за коса, бањарки, балкон, килим, чистење – секој ден, промена на постела – 2 пати неделно, крпи – секој ден.

Апартмани – дневна соба и спална со брачен кревет

За деца: креветче бесплатно, детско столче бесплатно, детско игралиште

Скиjaње: превоз до лифт- бесплатно, просторија за ски опремата (бесплатно)

Спорт и рекреација: Бесплатно: затворен базен, фитнес сала, шах, сауна, парна бања, турска бања.Со доплата: пинг-понг, масажа

Во склоп на хотелот: сеф (со доплата), room service, лобби-бар, ресторан- a la carte ресторан, меана (ресторан со национален стил), SPA-центар, салон за убавина, сала за конференција, перална (со доплата), паркови – бизнис центар, паркинг со доплата, забрането за домашни миленици

Локација:1 км од центарот на градот и од лифтот.

Дополнителни информации: Хотелот е реновиран во 2010 година

Хотел: 4 спрата, 2 лифтови, 87 соби (до 2+1 / 3 лица, 25 м2), 5 семејни соби (макс. 2+2 лица, 30 м2), 6 апартмани со 1 спална соба (max 2+2 лица, 40 м2).

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН ИЛИ СЕ ВКЛУЧЕНО

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

 

ЦЕНОВНИК НАСКОРО !!!

 

 

 

 

Цената вклучува: (појадок и вечера) или (појадок, ручек и вечера и пијалоци од локално потекло, и закуска) зависи од тоа што е резервирано, бесплатно користење на внатрешен базен, фитнес, сауна, парна бања, паркинг, шатл трансфер до гондолата по распоред на возење истакнат на рецепција.

Бебешко креветче – бесплатно

Концептот на Сѐ вклучено не е овозможен во текот на сезона C (28.12-02.01.2019)

Опис на услугите од пакетот in the All incluisve:

 • -Појадок 07:30 – 10:00h.
 • -Ручек на шведска маса или поставен во порции: 12:30 – 14:00h (вклучени во цената се вода, локални безалкохолни пијалоци, локални точени пива и вина, и некои други локални алкохолни пијалоци.)
 • -Ручекот може да биде послужен и во форма на пакет за оние кои планираат да го поминат денот во скијање.
 • -Попладнвна ужинка 15:00 – 17:30h -сендвичи, слатки, палачинки, овошје, вода, точени безакохолни пијалоци , топли напитоци.
 • -Вечера на шведска маса или порција мени 19:00 – 21:00h (вклучени во цената се следниве пијалоци вода, локални безалкохолни пијалоци, локални точени пива и вина, и други алкохолни пијалоци од домашно потекло)
 • -Услугите од концептот all inclusive се служат во Главниот ресторан и во Меаната.
 • -Ручекот и Вечерата би биле послужени во порција мени доколку во Хотелот има помалку од 30 гости.

 

Минимум престој: 3 ноќевања во период од 23.12-27.12.2018, и 3 ноќевања од 28.12-03.01.2019

Доцен отказ: 1 Пенали во Сезона A; 2 ноќевања пенали во сезона B, C, D

No-Show: 50% пенали од целиот аранжман.

 

 • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре
 • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања
 • -Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3еур, дете од 2-11,99год – 1,5еур.
 • -Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на ТА ТИМ ТРАВЕЛ