Angella Hotel & Residence 4*

You are currently viewing Angella Hotel & Residence 4*

ЦЕНИ ВАЛИДНИ ДО 30.11.2021

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ДВОКРЕВЕТНА, 1/2+1, 1/2+2 – 45ЕУР

ЕДНОКРЕВЕТНА 1/1 -67ЕУР

ЛУКС АПАРТМАН – 60ЕУР

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 

ДВОКРЕВЕТНА, 1/2+1, 1/2+2 – 35ЕУР

ЕДНОКРЕВЕТНА 1/1 -52ЕУР

ЛУКС АПАРТМАН – 50ЕУР

ANGELLA HOTEL & RESIDENCE 4*
10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.10.21 (за период на престој од 01.12-24.12 и 16.01-03.04.2021)
Цените се изразени во € по лице по ноќевање на база Полупансион Цените се изразени во € по лице по ноќевање – КРАТОК ПРЕСТОЈ
Помалку број на ноќи од наведените ислучиво на барање Резервација на барање-исклучиво 5 дена пред термин
Период Смена Мин.ноќ 1/2, 1/2+1, 1/2+2 1/1 Апартман со 1 спална соба Краток Престој 1/2, 1/2+1, 1/2+2, 1/1+1 1/1 Апартман со 1 спална соба
ЦЕНИ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН 1/1+1 (од 4 ноќи)
Тип на Сместување Соба Соба Апартман
01.12-05.12.2021 2 50 75 65
05.12-12.12.2021 2 55 83 70
12.12-17.12.2021 Нед/Пет 2 55 113 90
17.12-19.12.2021 Пет/Нед 2 55 83 70
19.12-24.12.2021 Нед/Нед 3 70 105 85
24.12-28.12.2021 Пет/Втор 4 92 138 107
28.12-02.01.2022 Втор/Нед 5 132 198 147
02.01-09.01.2022 Нед/Нед 7 92 138 107 02.01-09.01.2022 102 153 117
09.01-16.01.2022 Нед/Нед 7 92 138 107 09.01-16.01.2022 102 153 117
16.01-23.01.2022 Нед/Нед 7 92 138 107 16.01-23.01.2022 102 153 117
23.01-30.01.2022 Нед/Нед 7 81 121 96 23.01-30.01.2022 91 136 106
30.01-06.02.2022 Нед/Нед 7 81 121 96 30.01-06.02.2022 91 136 106
06.02-13.02.2022 Нед/Нед 7 81 121 96 06.02-13.02.2021 91 136 106
13.02-20.02.2022 Нед/Нед 7 92 138 107 13.02-20.02.2022 102 153 117
20.02-27.02.2022 Нед/Нед 7 81 121 96 20.02-27.02.2022 91 136 106
27.02-06.03.2022 Нед/Нед 7 70 105 85 27.02-06.03.2022 80 115 95
06.03-13.03.2022 Нед/Нед 7 70 105 85 06.03-13.03.2022 80 115 95
13.03-20.03.2022 Нед/Нед 7 70 105 85 13.03-20.03.2022 80 115 95
20.03-27.03.2022 Пакет 7=6 60 90 75 20.03-27.03.2022 70 100 85
27.03-03.04.2022 Пакет 7=6 60 90 75 27.03-03.04.2022 70 100 85

 

Цената вклучува:

 • ·    Сместување на база Полупансион(појадок или појадок и вечера-шведска маса)
 • ·    Специјален програм за бебиња (грејач за флашичка,маса за пресоблекување,бебешко креветче),со претходна резервација хранилка во ресторан.
 • ·    Неограничено користење на Wellness & Spa центар:џакузи,хамам,финска сауна,инфра сауна,фитнес центар.
 • ·    Wi-Fi, Хотелско Осигурување, ски остава

 

Цената не вклучува (Задолжителна доплата при резервација)

 • ·    Туристичка такса (1.00€)  по лице по ноќевање за возрасни;0.50€ по лице по ноќевање за деца 7 -15 год.Деца 0-7 год – Гратис

 

Услови за за Ангела Хотел & Residens:

 • ·    Дете 0 – 2год во присуство на две возрасни лица доколку не користи легло-ГРАТИС во 1/2 соба
 • ·    Дете 2 – 7год во присуство на две возрасни лица доколку не користи легло-ГРАТИС во 1/2 соба
 • ·    Дете 2 – 12год во присуство на две возрасни лица на дополнително легло – 50%
 • ·    Дете 2 – 12год во присуство на едно возрасно лице – 50%
 • ·    Две деца 2-12 во присуство на едно возрасно лице- имат попуст од 50% во 1/2 или 1/2+1 соба
 • ·    Две деца 2-12 во пристуво на две возрасни лица  – секое дете на сопствено легло има попуст 50% во 1/2+2 соби или 1/2+2 апартман
 • ·    Трето и Четрвто лице-попуст 20% на дополнително легло во  1/2+1, 1/2+2 соби или 1/2+2 апартман
 • ·    Доплата за еднокреветна соба изнесува 40% од цената на двокреветна соба
 • ·    Минимална наплата за Четворокреветна соба 3 полни суми/лица
 • ·    Минимална наплата за LUX АПАРТМАН 3 полни суми/лица

 

Доплата во претпродажба или на лице место:

 • – Ски училиште или Борд училиште – од 6,5,3 или 2 дена
 • – Дочек на НОВА ГОДИНА
 • Во зависност од ситуацијата со КОВИД 19, постои можност за организиран дочек на Нова Година со доплата (дополнително)
 • Јавен паркинг – кој е необезбеден и Конаци Доо не сноси одговорност во случај на било каква штета

 

Начин на уплата:

 • За резервација е потребно 50% уплата (не е повратна во случај на резервација со ран букинг), остатоток до 15дена пред пристигање.
 • Во случај на непочитување на обврската со плаќање, Конаци Копаоник го задржува правото да им обезбеди сместување во друг објект од иста категорија.
 • Хотелот го задржува правото на промена на цените, зависно од промената на монетарниот пазар. Цената е гарантирана само во случај на коплетна уплата на изностот наеднаш, во спротивно гарантиран е само износот на аконтација, а остатокот е подоложен на промени.

 

Политика на отказ или промена на резервација:

Во случај на КОВИД позитивен тест, приложен писмено, уплатената сума ке биде рефундирана во целост.

Резервацијата на сместувањето која е уплатена во целост важи до 13:59часот на денот на пристигање.

Отказ или промена на резервација, мора да биде доставена во писмена форма.

Датата кога се откажува резервацијата, преставува основ за пресметка на пенали изразени процентуално во однос на вкупната цена на сместувањето:

 • 40% од вкупната вредност ќе биде наплатено ако се откаже или промени резервација од 29 до 15 дена пред пристигање
 • 80% од вкупната вредност ќе биде наплатено ако се откаже или промени резервација од 14 до 18 дена пред пристигање
 • 100% од вкупната вредност ќе биде наплатено ако се откаже или промени резервација од 7 до 0 дена пред пристигање или во текот на престојот или не појавување на гостите

 

 • За сите резервации направени под условите за рано букирање, во период до 31.10.2021
 • 50% од вкупната вредност ќе биде наплатено ако се откаже или промени резервација во рок од 2 дена по прием на потврдата, до 15 дена пред пристигање
 • 80% од вкупната вредност ќе биде наплатено ако се откаже или промени резервација од 14 до 8 дена пред пристигање
 • 100% од вкупната вредност ќе биде наплатено ако се откаже или промени резервација од 7 до 0 дена пред пристигање или во текот на услугата или во случај на непојавување во хотел.
 • Доколку клиентот го напушти хотелот во текот на неговиот престој, хотелот ги задржува средствата за неискористениот дел.