All Seasons Club Hotel 4*

All Seasons Club Hotel 4*

All Seasons Club претставува елегантен хотел кој на гостите им нуди величествен панорамски поглед од секоја соба. Сместувањето се одвива во студио, едноспални или двоспални апартмани. Гостите можат да уживаат во топлиот внатрешен базен, во спа центарот каде професионалниот персонал им стои на располагање за сите нивни желби и потреби или едноставно да се релаксираат со сауна или парна бања. Хотелот располага со надворешен и подземен паркинг, покриеност со безжичен интернет долж целата негова површина, кабелски интернет во собите. Превозот до гондолата им е на располагање на сите гости.

Хотелот располага и со собна услуга, мини бар, опрема за скијање која може да се изнајми.

Топлиот хотелски ресторан изобилува со вкусни традиционални јадења и познати медитерански специјалитети и вегетаријански оброци.

Спа центарот располага со внатрешен затоплен базен, сауна, парна бања, масажи, терапии, релакс зона, третмани за убавина.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

20% Попуст за резервации направени до 15.10.2019, со целосна уплата до 20.10.2019
15% Попуст за резервации направени до 15.11.2019, со целосна уплата до 20.11.2019
10% Попуст за резервации направени до 30.11.2019, со целосна уплата до 05.12.2019

 

ALL SEASONS CLUB / 4* / BANSKO
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК A
20.12.2019
27.12.2019
B
28.12.2019
03.01.2020
A
04.01.2020
10.01.2020
C
11.01.2020
31.01.2020
A
01.02.2020
22.02.2020
C
23.02.2020
15.03.2020
STANDARD ДВОКРЕВЕТНА СТАНДАРД СОБА
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 50.6 85.8 50.6 39.6 50.6 39.6
3 Возрасни лица 67.1 102.3 67.1 56.1 67.1 56.1
1 Возрасно лице 41.8 66 41.8 30.8 41.8 30.8
1 Возр +1 Дете (0-1,99) 41.8 66 41.8 30.8 41.8 30.8
1 Возр +1 Дете (2-11,99) 44.2 75 44.2 34.65 44.2 34.65
1 Возр +2 Деца (0-1,99) (2-11,99) 44.2 75 44.2 34.65 44.2 34.65
1 Возр +2 Деца (2-11,99) (2-11,99) 56.9 96.5 56.9 44.55 56.9 44.55
2 Возр +1 Дете (0-1,99) 50.6 85.8 50.6 39.6 50.6 39.6
2 Возр +1 Дете (2-11,99) 61.6 96.8 61.6 50.6 61.6 50.6
STUDIO СТУДИО
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
3 Возрасни лица 66 99 66 49.5 66 49.5
4 Возрасни лица 82.5 115.5 82.5 66 82.5 66
3 Возр +1 Дете (0-1,99) 66 99 66 49.5 66 49.5
3 Возр +1 Дете (2-11,99) 77 110 77 60.5 77 60.5
1-BED ROOM APARTMENT АПАРТМАН СО ЕДНА СПАЛНА
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 77 110 77 60.5 77 60.5
3 Возрасни лица 77 110 77 60.5 77 60.5
4 Возрасни лица 77 110 77 60.5 77 60.5
2 Возр+1 Дете (0-11,99) 77 110 77 60.5 77 60.5
2 Возр +2 Деца (0-11,99) (0-11,99) 77 110 77 60.5 77 60.5
3 Возр +1 Дете (0-11,99) 77 110 77 60.5 77 60.5
2-BED ROOM APARTMENT АПАРТМАН СО ДВЕ СПАЛНИ
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
4 Возрасни лица 99 132 99 77 99 77
5 Возрасни лица 99 132 99 77 99 77
6 Возрасни лица 99 132 99 77 99 77
4 Возр +1 Дете (0-11,99) 99 132 99 77 99 77
4 Возр +2 Деца (0-11,99) (0-11,99) 99 132 99 77 99 77
5 Возр +1 Дете (0-11,99) 99 132 99 77 99 77
RELEASE DAYS 7//5 12//10 7//5 5//3 7//5 5//3
Период на резервирање Период на престој Промоции
March 12, 2019 January 3, 2020 December 20, 2019 January 3, 2020 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12
March 12, 2019 January 31, 2020 December 28, 2019 January 31, 2020 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12
March 12, 2019 February 22, 2020 January 24, 2020 February 22, 2020 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12
March 12, 2019 March 15, 2020 February 15, 2020 March 15, 2020 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12

 

ДОПЛАТА за ПОЛУПАНСИОН: Возрасен – 9еур на ден, дете од 2-12,99год- 5еур на ден

ДОПЛАТА за ПОЛН ПАНСИОН: Возрасен -15еур на ден, дете од 2-12,99год – 9еур на ден

ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ

  • Во цената е вклучено: појадок, употреба на базен, сауна, парна бања, интернет, трансфер до гондолата, ски гардероба, паркинг.
  • Попустите за рана резервација и промоциите можат да се комбинираат. И за истите се земаат во предвид ноќевањата од поефтината тарифа, доколку е комбиниран период.
  • Минимум престој од 3 ноќевања, и Минимум 4 ноќевања за Новогодишниот период.
  • Бебешко креветче – бесплатно.
  • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре
  • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања
  • -Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

ПОЛИТИКА НА ОТКАЗ: Доцен отказ:

Сезона А и Д – 2 ноќевања пенали, Сезона Б – 3 ноќевања пенали, Сезона Ц – 4 ноќевања пенали.

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на ТА ТИМ ТРАВЕЛ.