Јерисос – Вила ,,Vaia”

You are currently viewing Јерисос – Вила ,,Vaia”

Јерисос е едно од најголемите туристички места на полуостровот Халкидики, на третиот крак Атос. Градот во кој живеат повеќе од 3000 жители се наоѓа покрај морето и има долга, песочна плажа која има Сино Знаме за чистота.  Пред плажата е големо шеталиште со таверни, кафетерии и атракции за најмладите. На крајот од шеталиштето во Јерисос  се наоѓа старата Ветерница во која е сместен Музејот на историја, а на самото шеталиште е големиот аквариум. Доколку сте љубители на мирот и спокојството, тогаш наша препорака е да ги посетите околните плажи Kakoudia и Ksiropotami.

Вилата „Vaia“ се наоѓа на само 120 од плажата во централниот дел на Јерисос, на третиот крак Атос. Апартманите се наоѓаат на прв и на втор спрат од вилата. Сите  имаат опремени кујни, телевизор и клима уред чие користење е вклучено во цената. Кујните и купатилата во вилата се целосно реновирани. Дел од сместувачките капацитети имаат тераси со поглед во дворот на вилата, а останатите се со поглед на улица. Сите тераси се заштитени со тенди. Во сместувачките капацитети има постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во целата вила е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата. Во непосредна близина на вилата има простор за паркирање на возила.

Локација на објектот

https://g.page/VAIAAPARTMENTS?share

Вила „Vaia” – Јерисос
 

Термин:

 

Ноќевања:

 

1/2 апартман

 

1/3 апартман

1/4 апартман

(со две соби)

26.0505.06.2022 10 190 (11.780 ден.) 220 (13.640 ден.) 270 (16.740 ден.)
05.0615.06.2022 10 250 (15.500 ден.) 280 (17.360 ден.) 330 (20.460 ден.)
15.06-25.06.2022 10 330 (20.460 ден.) 370 (22.940 ден.) 420 (26.040 ден.)
25.06-05.07.2022 10 370 (22.940 ден.) 420 (26.040 ден.) 470 (29.140 ден.)
05.07-15.07.2022 10 430 (26.660 ден.) 470 (29.140 ден.) 520 (32.240 ден.)
15.07-25.07.2022 10 460 (28.520 ден.) 520 (32.240 ден.) 570 (35.340 ден.)
25.07-04.08.2022 10 460 (28.520 ден.) 520 (32.240 ден.) 570 (35.340 ден.)
04.08-14.08.2022 10 460 (28.520 ден.) 520 (32.240 ден.) 570 (35.340 ден.)
14.08-24.08.2022 10 460 (28.520 ден.) 520 (32.240 ден.) 570 (35.340 ден.)
24.08-03.09.2022 10 430 (26.660 ден.) 470 (29.140 ден.) 520 (32.240 ден.)
03.0913.09.2022 10 330 (20.460 ден.) 370 (22.940 ден.) 420 (26.040 ден.)
13.09-23.09.2022 10 230 (14.260 ден.) 270 (16.740 ден.) 320 (19.840 ден.)
  • – Цените  во табелата се однесуваат за наем на цело студио за 10 ноќевања без вклучен превоз
  • – Во студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети  
  • – Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00 часот по локално време
  • – Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)
  • – Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари!