Фурка – Вила Александар

Фурка – Вила Александар

Вила Alexandar е комплекс од 4 згради кои што се наоѓаат во исто двор. Дуплексите во вилата се состојат од 2 спални соби во кои што има по 2 легла додека во состав на трпезаријата се наоѓа и опремена кујна каде што има 2 софи за по едно лице.

Климата се наоѓа во кујната и е вкучена во цената додека исто така вилата располага и со Wifi, за квалитетот и јачината на истиот, Тим Травел не сноси одговорност.

На промо цените не следува попуст, и попуст за 2 последователни термини.

Цените се изразени по соба за наем на 7 ноќевања

 

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 15.03.2020

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.03.2020

-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2020

 

ВИЛА АЛЕКСАНДАР – ФУРКА
ЦЕНА ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќ. Апп за 4 лица Апп за 5 лица Апп за 6 лица Промо цени на кој не следува попуст
23.05-30.05.2020 7 79 119 139 Промо цена
30.05-06.06.2020 7 99 139 199 Промо цена
06.06-13.06.2020 7 169 199 259
13.06-20.06.2020 7 249 279 329
20.06-27.06.2020 7 279 329 369
27.06-04.07.2020 7 329 369 389
04.07-11.07.2020 7 369 399 419
11.07-18.07.2020 7 399 419 459
18.07-25.07.2020 7 409 429 469
25.07-01.08.2020 7 409 429 469
01.08-08.08.2020 7 409 429 469
08.08-15.08.2020 7 409 429 469
15.08-22.08.2020 7 369 409 459
22.08-29.08.2020 7 299 339 389
29.08-05.09.2020 7 269 299 359
05.09-12.09.2020 7 199 229 309
12.09-19.09.2020 7 149 179 229
19.09-26.09.2020 7 109 139 189 Промо цена

 

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Фурка чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Сабота)

 • Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40€ по лице
 • Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово –40€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице
 • Удово (бензинска пумпа, Удово) –35€ по лице
 • Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола(Автобуска Станица Транскоп на перон)–30€по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Салида) –Трансфер до Битола –30€
 • Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола –35€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) –Трансфер до Битола –35€ по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) –Трансфер до Битола -35€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) –Трансфер до Битола -30€ по лице

– Деца од 2 до 11,99 години:Попуст 15 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје

– Деца до 1,99 години бесплатно

– Возрасно лице над 63год – 10еур попуст

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • *За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
  *Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
  *Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
  *Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)