Сарти – Вила Танасис

You are currently viewing Сарти – Вила Танасис

Вила Танасис се наоѓа во Сарти, на 150м од плажа, на 350м од центарот на Сарти, во близина на големиот паркинг на Сарти. Паркинг сопствен нема, но  може да се паркира пред вилата.

Вилата располага со апарман за 4 лица, се наоѓа на прв спрат, се состои од една спална соба со спален кревет и тв, во кујната две легла нормална големина, и за возрасен и за деца, тв исто и во кујната, нов тоалет, клима со доплата (5еур на ден) балкон со поглед на градина и мирна околина.

Апартман за 5 лица на втор спрат, се состои од спална соба со еден дупли кревет плус една софа за возрасен + дете и Тв, во дневната соба има кујна со две единечни легла, исто и тв, два балкона еден од спална кој гледа на градина и балкон од днвениот престој со делумен страничен поглед на море. (клима 5еур на ден) доплата на лице место.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

 

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.03.2020

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.03.2020

-07% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2020

 

ВИЛА ТАНАСИС – САРТИ
ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќевања 1/4 Апартман 1/5 Апартман Коментар
24.05-31.05.2020 7 109 139 Промо цена
31.05-07.06.2020 7 149 179 Промо цена
07.06-14.06.2020 7 189 219 Промо цена
14.06-21.06.2020 7 269 299
21.06-28.06.2020 7 319 349
28.06-05.07.2020 7 419 449
05.07-12.07.2020 7 449 479
12.07-19.07.2020 7 459 489
19.07-26.07.2020 7 519 549
26.07-02.08.2020 7 519 549
02.08-09.08.2020 7 519 549
09.08-16.08.2020 7 519 549
16.08-23.08.2020 7 489 529
23.08-30.08.2020 7 469 499
30.08-06.09.2020 7 409 439
06.09-13.09.2020 7 339 369
13.09-20.09.2020 7 289 329
20.09-27.09.2020 7 199 229 Промо цена

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ситонија (секоја Недела)

  • Скопје (Дрводекор) – 40еур по лице
  • Велес (БП Макоил) -40еур по лице
  • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 45еур по лице
  • Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 45еур по лице
  • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 40еур по лице
  • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

 

  • ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ситонија:
    -3:00 Битола (Градска Автобуска станица на перон)-35еур

 

Попуст за лица над 63год – 10еур

Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена, 15еур од Битола

Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

 

Клиентите кои не користат огранизиран превоз од агенцијата, т.е. оние кои патуваат со сопствен превоз се сместуваат индивидуално во собите, истите ги молиме да побараат точни информации за локација на сместувачките капацитети во нашите канцеларии.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* за уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 4 години во кревет со родител,
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),