Полихроно – Реал Апартмани

Полихроно – Реал Апартмани

Вила Reall Apartmani се наоѓа на 200м од плажа, во центарот на Полихроно, уличката која од црвата се спушта кон плажа, т.е до Хотел Посеидонио (види мапа). Вилата располага лукс студија и апартмани  лоцирани на 3 спрата и приземје, ново отворена во јуни 2019та, и 2020 реновирана и проширена со дополнителни капацитети.  Собите располагаат со клима(вклучена во цена) + wifi (за брзината и јачината на интернетот Тим Травел не презема одговорност) сите соби имаат ТВ, кујна, фрижидер, сопствен тоалет. Во нејзина близина е пешачката улица каде што има многубројни ресторани, кафетерии, бич барови, продавници за сувенири итн.

Опис на соби:

 • 1/2 – двокреветно студио – се наоѓаат на 1ви спрат (2 единечни душеци споени во брачно легло)
 • 1/2+1 студио со еден брачен кревет + 1 софа (погодна за деца до 14год) балкон со поглед на море
 • 1/3 – трокреветно студио се наоѓа на 2ри спрат (еден брачен кревет и еден единечен)
 • 1/3+1 студио – се наоѓа на 2ри спрат (еден брачен кревет и еден единечен, кој има фиока и се отвара како дополнително легло)
 • 1/3+1 едно спален апартман – се наоѓат на 1ви и 2ри спрат (еден брачен кревет и еден единечен, кој има фиока и се отвара како дополнително легло)
 • 1/4 апартман на приземје е апартман со една спална и дневен престој со 2 единечни легла , во истиот простор се наоѓа и кујната
 • 1/4 апартман , апартман со една спална, кој се наоѓа на први спрат (еден брачен кревет + 2 единечни во дневниот престој каде што се наоѓа и кујната)
 • 1/4 апартман со поглед на море, се едноспални апартмани лоцирани на 3ти спрат, имаат едно брачно легло и 2 единечни легла
 • 1/4+1 апартман, е едноспален апартман лоциран на 1ви спрат, има еден брачен кревет, еден единечен кревет и плус софа која има фиока и може да се смести и 5то лице
 • 1/5 апартман со една спална со еден брачен кревет и 3 единечни легла, лоциран на 2ри спрат

 

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

Услови за рана разервација: Потребно е 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуални во периодот на доплата

Цените се изразени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1еур=61,8мкд

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини, истите се резервираат со 30% аконтација.

 

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 15.03.2020

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2020

РЕАЛ АПАРТМАНИ – ПОЛИХРОНО
ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќ. 1/2  (студио за 2 лица) 1/2+1софа Поглед море (3лица) 1/3 студио за 3 лица 1/3+1  (студио за 4 лица)  1/3+1 апп за 4 лица 1/4 апартман на призмје 1/4 апп 1/4 апартман поглед море 1/4+1 апп за 5 лица 1/5 апартман за 5 лица Промо цени на кој не следува попуст
24.05-31.05.2020 7 89 109 109 129 139 149 159 169 179 189 Промо
31.05-07.06.2020 7 109 139 139 159 169 189 199 209 219 229 Промо
07.06-14.06.2020 7 159 179 179 199 219 239 259 279 299 309  
14.06-21.06.2020 7 219 239 239 259 269 289 299 309 339 359  
21.06-28.06.2020 7 299 309 309 329 349 369 379 389 409 439  
28.06-05.07.2020 7 339 359 359 389 409 419 429 459 489 509  
05.07-12.07.2020 7 389 389 389 409 419 429 459 489 509 539  
12.07-19.07.2020 7 409 419 419 429 449 459 479 509 539 569  
19.07-26.07.2020 7 439 449 449 459 479 489 509 549 579 599  
26.07-02.08.2020 7 439 449 449 459 479 489 509 549 579 599  
02.08-09.08.2020 7 439 449 449 459 479 489 509 549 579 599  
09.08-16.08.2020 7 439 449 449 459 479 489 509 549 579 599  
16.08-23.08.2020 7 439 449 449 459 479 489 509 549 579 599  
23.08-30.09.2020 7 399 409 409 429 459 469 489 549 559 569  
30.08-06.09.2020 7 349 379 379 389 409 429 459 489 519 539  
06.09-13.09.2020 7 259 299 299 309 329 349 379 399 429 449  
13.09-20.09.2020 7 209 259 259 279 299 309 349 369 389 409  
20.09-27.09.2020 7 159 179 179 189 209 229 259 279 299 309 Промо

 

Првите два и последниот  термин се ПРОМО ЦЕНИ и не подложат на попуст

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Полихроно чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

 • Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице
 • Велес (БП Макоил) – 35еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40еур по лице
 • Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 40еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице
 • Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон – 30еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 30еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 35еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 35еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 35еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 30еур по лице

 

Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје и 15еур за Битола и Прилеп

Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Возрасно лице над 63год – 10еур попуст

 

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • *За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин (овој попуст не е важечки за промо термините)
  * попустите не може да се комбинираат,
 • *Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител
 • *Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
 • *Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

 

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

 • -3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
 • -5:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово
 • -4:00 Скопје (Дрводекор)
 • -4:30 Велес (БП мотел Македонија)
 • -5:00 Неготино (БП Неготино)
 • -5:40 Удово (БП Удово)
 • -6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

 

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

 • -4:00 Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
 • -3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
 • -2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
 • -2:45 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
 • -2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
 • -3:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

 

 

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:

 • 15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа
 • 14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно
 • 14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти
 • 14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

GPS Координати:

40°00’55.4″N 23°31’43.3″E