Полихроно – Вила Мустакас

Полихроно – Вила Мустакас

Локација: Грција / Халкидики / Полихроно Плажа:30м од песочна плажа со ситни каменчиња

Услуга:само наем. Интернет и клима: бесплатно во соби

Сместување: трокреветни соби во Мустакас 1, и 4 или 5 креветни во Мустакас 2. Сите соби имаат комплетно опремена кујна и прибор во согласност од бројт на легла во собата.

Чистење на собите: еднаш неделно; Промена на крпи и постелнина: еднаш неделно;

Babycot: на барање

Checkin:после 14 часот локално време

Checkoutпоследниот ден до 10 часот наутро

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8Мкд

 

Villa Moustakas, Polychrono
Цените се дадени за наем на соба за 7 ноќи
ПЕРИОД НОЌЕВАЊА studio 1/3 studio 1/4 studio 1/5
24.05-31.05.2020 7 115 135 155
31.05-07.06.2020 7 145 175 195
07.06-14.06.2020 7 215 245 265
14.06-21.06.2020 7 279 299 319
21.06-28.06.2020 7 329 359 379
28.06-05.07.2020 7 369 389 409
05.07-12.07.2020 7 399 419 439
12.07-19.07.2020 7 429 459 479
19.07-26.07.2020 7 469 499 519
26.07-02.08.2020 7 469 499 519
02.08-09.08.2020 7 469 499 519
09.08-16.08.2020 7 469 499 519
16.08-23.08.2020 7 469 499 519
23.08-30.08.2020 7 419 439 459
30.08-06.09.2020 7 319 339 359
06.09-13.09.2020 7 229 249 279
13.09-20.09.2020 7 169 189 209
20.09.27.09.2020 7 139 149 159

 

 • Напомени:
  Бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!
  Агенцијата го задржува правото на промена или прекинување на Early Booking попустите пред наведените датуми на истекување.
  Резервациите направени со Early Booking не може да се комбинират со ниту еден друг попуст!
  Доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата.
  За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

 

 • Цената вклучува:
  Наем на соба за 7 ноќевања, користење на клима уред, интернет во соби
  Доплати:
  Туристичка такса од 1 еур по соба на ноќ која се плаќа на лице место

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Полихроно чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

 • Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице
 • Велес – (БП Макоил) – 35еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40еур по лице
 • Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 40еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице
 • Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон – 30еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 30еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 35еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 35еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 35еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 30еур по лице

 

Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје и 15еур за Битола и Прилеп

Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Возрасно лице над 63год – 10еур попуст

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • * попустите не може да се комбинираат,
 • *Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител
 • *Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
 • *Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

 

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

 • -3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
 • -5:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово
 • -4:00 Скопје (Дрводекор)
 • -4:30 Велес (БП мотел Македонија)
 • -5:00 Неготино (БП Неготино)
 • -5:40 Удово (БП Удово)
 • -6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

 

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

 • -4:00 Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
 • -3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
 • -2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
 • -2:45 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
 • -2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
 • -3:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

 

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:

 • 15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа
 • 14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно
 • 14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти
 • 14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

 

 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.