Никити – Hotel Koviou Holiday Village 3*

Никити – Hotel Koviou Holiday Village 3*

Локација

Хотелот се наоѓа во срцето на Ситониа на 5км. од Никити и 13км. од Неос Мармарас на една од најубавите плажи на Халкидики, Koviou од која е оддалечена 250м.

GPS Координати: 40.183621, 23.714139

Плажа
200
метри од песочна приватна плажа.

Опис на објектот
Сместување:
хотелски соби 1/2+2 соби. (до 3 возрасни, или 2 возрасни+2 деца до 11,99 г.

Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сателитска телевизија, фрижидер, сопствена бања.
Хотелот има голем и комплетно уреден двор со многу зеленило и природни сенки.
Во склоп на хотелот има базен, бар покрај базенот и отворено кино чие што користење е вклучено во цената. Користењето на лежалките на базен како и интернет во ресторан, рецепција, собите и базенот се бесплатни.
Лежалките на плажа со доплата (на лице место)

1/2+2 соба: еден брачен кревет, и една софа на извлекување за 2 деца или 1 возрасен

 

Услуга
Полупансион
Појадок 08:00-10:00ч. – шведска маса

Вечера 19:00-21:00ч. – шведска маса

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.  

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.           

 

10 % попуст за резервации и целосна уплата до 29.02.2020

5 % попуст за резервации и целосна уплата  до 31.03.2020

Early booking понудата е за определен број на соби

 

Цената е за 1 возрасно лице за 7 полупансиони

Прво и второ дете до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО !!!

                 

период услуга стандард соба 1/2+2
25.05 – 31.05 6 HB   189*
 31.05 – 07.06 7 HB 219
 07.06 – 14.06 7 HB 259
 14.06 – 21.06 7 HB 279
 21.06 – 28.06 7 HB 299
 28.06 – 05.07 7 HB 329
 05.07 – 12.07 7 HB 359
 12.07 – 19.07 7 HB 399
 19.07 – 26.07 7 HB 399
 26.07 – 02.08 7 HB 399
 02.08 – 09.08 7 HB 399
 09.08 – 16.08 7 HB 399
 16.08 – 23.08 7 HB 379
 23.08 – 30.08 7 HB 319
 30.08 – 06.09 7 HB 279
 06.09 – 13.09 7 HB 209
 13.09 – 20.09 7 HB 189*
 20.09 – 27.09 7 HB 149*

 

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари.
Минимум 2 возрасни лица плаќаат полна сума за соба

Минимум 2 возрасни лица плаќаат полна сума за соба
Легенда:  HB – полупансион  (појадок и вечера)

Термините обележани со црвено * се промо цени и на нив не следува попуст

Во цената НЕ Е вклучен превоз

Во цената Е вклучено:
7 полупансиони (шведска маса)
Клима уред
Безжичен интернет
Користење отворен базен со слатка вода
Бесплатно лежалки, чадори на базен во хотелот
Детски дел во дворот на хотелот

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз

Патничко осигурување
Туристичка такса 1,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)

Напомена:
Цените се дадени по лице и се однесуваат за услуга полупансион

Прво и второ дете до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО
Трет возрасен над 12 год., плаќа 50% од цената во табелата

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • Важни напомени :
  * Сместување во собите е после 14 часот (локално време)
  * Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
  * За уплатени два аранжмани 7+7 попуст 7% на вториот аранжман (не се комбинира)
  * Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
  * Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во хотелот
  * Попустите не може да се комбинираат
  Сместувањето е согласно капацитетот на кревети

 

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.