Никити – Никити Беј

Никити – Никити Беј

Никити Беј Апартмани се нов објект дел од понудата Грција лето 2020. Оваа релативно нова градба, изградена е 2014год. a сите соби се реновирани 2018/2019год. Вилата е лоцирана во живописното приморско гратче Никити, бисерот на Ситонија, на 150м од плажа, во мирниот дел на градот. Од центарот е оддалечена 500м каде секој ќе најде бројни содржини за сечиј вкус продавнички, таверни и кафулиња. Објектот располага со 18 сместувачки единици – студија, распоредени на прв и втор кат од кои дел се трокреветни, а дел четворокреветни. Секое од модерно опремените студија е опремено со мини кујна со фрижидер, решо и прибор согласно капацитетот на собата, тоалет со туш, балкон, ТВ, клима (бесплатно), Wi-Fi интернет (бесплатно) и голем двор. За гостите кои патуваат со свое возило, вилата располага со свој приватен паркинг. Заради монденскиот карактер на самото гратче Никити, како и непосредната близина на некои од најубавите плажи на Халкидики, вилата е погоден избор како за фамилијарен одмор, така и за парови, млади и секаков тип на гости

Локација/ Кординати:  40.222535, 23.660944

-15% за резервации со комплетни уплати до 31.03.2020
-10% за резервации со комплетни уплати до 30.04.2020

Термините од 28.06-23.08.2020 се за 7 ноќи/8 дена, за наем на студио без вклучен превоз

Првите 5 термина и последните 5 се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз

Πрвите две и последните две смени се ПРОМО и не важат EARLY BOOKING попустот

ТЕРМИНИ НОЌИ STUDIO 1/2+1 STUDIO 1/2+2
(МАКС.3 ЛИЦА) (МАКС.4 ЛИЦА)
24.05-31.05.2020 7 89 промо 99 промо
31.05-07.06.2020 7 119 промо 129 промо
07.06-14.06.2020 7 149 159
14.06-21.06.2020 7 159 169
21.06-28.06.2020 7 179 189
28.06-05.07.2020 7* 329 349
05.07-12.07.2020 7* 379 399
12.07-19.07.2020 7* 399 429
19.07-26.07.2020 7* 419 459
26.07-02.08.2020 7* 419 459
02.08-09.08.2020 7* 419 459
09.08-16.08.2020 7* 399 439
16.08-23.08.2020 7* 389 409
23.08-30.08.2020 7 159 169
30.08-06.09.2020 7 149 159
06.09-13.09.2020 7 119 129
13.09-20.09.2020 7 89 промо 99 промо
20.09-27.09.2020 7 59 промо 79 промо

 

– Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 61.8мкд.
– Цените кои не се означени со (*) се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување плаќаат само превоз; За користење на сопствен превоз се намалува – 10ЕУР од лице.
– Цените означени со (*) за 7 ноќи/8 дена, се дадени за наем на студио без вклучен превоз;
– Πрвите две и последните две смени се ПРОМО и не важат EARLY BOOKING попустот

 

НАПОМЕНА:
– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
– При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
– Во студио, дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни
– Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
– Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;
– Превоз од:  Скопје / Велес / Неготино / Смоквице / Гевгелија;
– Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата.
– Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и Не важат за првиот термин.

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
– За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин;
– Доплата за превоз
– Доплата за патничко осигурување

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ситонија (секоја Недела)

  • Скопје (Дрводекор) – 40еур по лице
  • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 45еур по лице
  • Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 45еур по лице
  • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 40еур по лице
  • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ситонија:
          -3:00 Битола (Градска Автобуска станица на перон)-35еур

 

Попуст за лица над 63год – 10еур

Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена, 15еур од Битола

Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

GPS:40°13’19.7″N 23°39’42.0″E