Неа Рода – Вила ,,Eleni”

Неа Рода – Вила ,,Eleni”

Вилата Eleni е лоцирана во непосредна близина на строгиот центар, на само 50 метри од плажата во Неа Рода, веднаш над вилата „Maria Pashalidou“. Во вилата располагаме со две 1/2+1 соби и еден четирикреветен апартман на прв спрат. Собите имаат тераси со поглед на море и издвоена заедничка кујна, а апартманот има поглед во дворот на вилата. Сите сместувачки капацитети имаат телевизор и клима уред чие користење е вклучено во цената, постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во целата вила е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата.

Напомена:

Во сите студија дозволено е сместување на толку лица колку што има кревети. Во заеднички кревет заедно со возрасно лице може да се смести дополнително едно дете до 4 години. 

Локација на објектот

https://goo.gl/maps/KMoryaPC4nQ2

 

 

-15% попуст за целосна уплата до 27.12.2019

Вила „Eleni” – Нea Рода
 

Термин:

 

Ноќевања:

 

1/2+1 студио

 

1/4 апартман

26.05-05.06.2020 10 230 (14.260 ден.) 300 (18.600 ден.)
05.06-15.06.2020 10 280 (17.360 ден.) 350 (21.700 ден.)
15.06-25.06.2020 10 330 (20.460 ден.) 450 (27.900 ден.)
25.06-05.07.2020 10 380 (23.560 ден.) 550 (34.100 ден.)
05.07-15.07.2020 10 430 (26.660 ден.) 600 (37.200 ден.)
15.07-25.07.2020 10 480 (29.760 ден.) 650 (40.300 ден.)
25.07-04.08.2020 10 480 (29.760 ден.) 650 (40.300 ден.)
04.08-14.08.2020 10 480 (29.760 ден.) 650 (40.300 ден.)
14.08-24.08.2020 10 480 (29.760 ден.) 650 (40.300 ден.)
24.08-03.09.2020 10 430 (26.660 ден.) 550 (34.100 ден.)
03.09-13.09.2020 10 330 (20.460 ден.) 450 (27.900 ден.)
13.09-23.09.2020 10 250 (15.500 ден.) 380 (23.560 ден.)

 

  • Цените  во табелата се однесуваат за наем на цело студио за 10  ноќевања без вклучен превоз
  • Во студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети  
  • Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00 часот по локално време
  • Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари!
  • Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)
  • Организиран превоз Скопје-Кавадарци-Неа Рода
  • Тргнување од Скопје во 04.00 часот и од Кавадарци во 05.30 часот пред туристичките агенции
  • Цена на повратен билет –35 евра;деца до 2 години бесплатно (без седиште); од 2-12 год.-25 евра

 

Доплата за туристичка такса 0,5 евра од ден по студио/апартман
(се плаќа во агенцијата)