НЕА ПОТИДЕА Вила “HAUS LITEA”

You are currently viewing НЕА ПОТИДЕА Вила “HAUS LITEA”

Haus Litea се наоѓа во Неа Потидеа на прва линија до плажа. Ова е првото населено туристичко место на Халкидики, првиот крак Касандра на околу 65 км оддалечено од Солун. Мало селце, познато по туризам и риболов, погодно за оние кои сакаат мир и тишина и идеално за фамилијарен одмор. Местото изобилува со различни таверни и ресторани во кои се подготвува традиционална грчка кујна. Сопствена плажа (широка и долга) пред самата вила со песок и камчиња. Опис на објектот Вилата е составена од два објекти А и Б. Располага со трикреветни студија и четворокреветни апартмани.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ДО 61,8МКД

Опис на објектот
Вилата е составена од два објекти А и Б. Располага со трикреветни студија и четворокреветни апартмани.

1/3 студио: Во една просторија кујна и три стандардни кревети.
1/4 апартман: Во една соба кујна и два стандардни кревети и одделена спална со два кревети.

GPS Координати: 40.1887778, 23.3391111

На промо цените НЕ следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација. Првите три и последните 2 термина се промо.

НЕА ПОТИДЕА – ХАУС ЛИТЕА
ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА
термин ноќевања 1/2 студио 1/3 студио 1/4 Апп
21.05-28.05.2022 7 70 € 80 € 100 €
28.05-04.06.2022 7 130 € 150 € 170 €
04.06-11.06.2022 7 150 € 170 € 220 €
11.06-18.06.2022 7 180 € 200 € 260 €
18.06-25.06.2022 7 260 € 280 € 320 €
25.06-02.07.2022 7 270 € 290 € 360 €
02.07-09.07.2022 7 300 € 320 € 380 €
09.07-16.07.2022 7 320 € 340 € 440 €
16.07-23.07.2022 7 340 € 360 € 440 €
23.07-30.07.2022 7 340 € 360 € 440 €
30.07-06.08.2022 7 340 € 360 € 440 €
06.08-13.08.2022 7 340 € 360 € 440 €
13.08-20.08.2022 7 320 € 340 € 420 €
20.08-27.08.2022 7 300 € 320 € 380 €
27.08-03.09.2022 7 280 € 300 € 350 €
03.09-10.09.2022 7 170 € 190 € 260 €
10.09-17.09.2022 7 120 € 140 € 190 €
17.09-24.09.2022 7 80 € 100 € 140 €

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики 

 • Скопје (Дрводекор) – 40еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 50еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –40еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 40еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола -(Спортска сала) – 40еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –45еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 55еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 45еур по лице

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

– Деца до 1,99 години бесплатно ( не користи седиште )

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст на двата термини  (овој попуст не е важечки за промо термините)
* Попустите не може да се комбинираат
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ:

Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Сабота)

 • 05:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес
 • 07:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удовo
 • 06:00 h Скопје (Дрводекор)
 • 06:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
 • 07:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
 • 09:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
 • 08:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики:

 • 04:00 h Битола ( Автобуска Станица Транскоп на перон )
 • 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола
 • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
 • 02:15 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола
 • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
 • 03.15 h Ресен  (спроти автобуска станица)  – Трансфер до Битола

Поаѓање од Грција:

 • 15:00 h локално време, ( 14:00 h мак.време) Фурка
 • 15:30 h локално време, ( 14:30 h мак.време) Калитеа
 • 16:00 h локално време, ( 15:00 h мак.време) Неа Потидеа
 • 16:20 h локално време, ( 15:20 h мак.време) Неа Флогита

-Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
-Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
-Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

GPS : 40.1887778, 23.3391111

 

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe