Лептокарија – Вила Олимпиа

You are currently viewing Лептокарија – Вила Олимпиа

Градот сместен во прегратките на планината ОЛИМП, кој сеуште го навраќа сеќавањето на убавите времиња, поминати покрај нејзините плажи. Лептокарија денес е прекрасен град кој изобилува со убави објекти за сместување, изградени според високите стандарди на туризмот. Видно изменетата инфраструктура само го надополнува севкупниот впечаток на нејзината туристичка понуда. Освен со убавата плажа, овој град плени и со големата пешачка зона, големото шеталиште, убавиот парк со прекрасно зеленило…Иако првенствено важи за место за мирен фамилијарен одмор, големиот избор на таверни, кафе-барови, продавници, дискотеки и останати содржини, ќе го направат Лептокарија примамливо место и за оние кои очекуваат нешто подинамичен летен одмор.

Вила ОЛИМПИА „А“ категорија – КОМПЛЕТНО РЕНОВИРАНА, се наоѓа на левата страна од местото, на само 50 м. од главната улица, и 150 м. од прекрасната песочна плажа. Секоја соба е опремена со модерно опремена кујна, ТВЦ, ТВ и клима (вклучена во цената).

GPS:40°03’43.5″N 22°33’54.9″E

ПРОМО АРАНЖМАНИ:

– 15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И 50% УПЛАТА ДО 31.03.2021

– 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И 50% УПЛАТА ДО 30.04.2021

 

ТЕРМИН

 

НОЌИ

 

1/2 СТУДИО

 

1/3 СТУДИО

 

Коментар

22.05.-29.05.2021 7 49 69 ПРОМО
29.05.-05.06.2021 7 89 99 ПРОМО
05.06.-12.06.2021 7 109 129 ПРОМО
12.06.-19.06.2021 7 159 169  
19.06.-26.06.2021 7 189 199  
26.06.-03.07.2021 7 219 229  
03.07.-10.07.2021 7 239 249  
10.07.-17.07.2021 7 259 269  
17.07.-24.07.2021 7 279 289  
24.07.-31.07.2021 7 279 289  
31.07.-07.08.2021 7 279 289  
07.08.-14.08.2021 7 279 289  
14.08.-21.08.2021 7 279 289  
21.08.-28.08.2021 7 269 279  
28.08.-04.09.2021 7 199 219  
04.09.-11.09.2021 7 169 189  
11.09.-18.09.2021 7 119 139 ПРОМО
18.09.-25.09.2021 7 79 89 ПРОМО
25.09.-02.10.2021 7 49 59 ПРОМО

 

Цените се дадени за наем на студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 61.80 Денари. На промо цените не следува попуст.

 

Напомена:

* Клима уредот Е ВКЛУЧЕН во цената.

* Туристичката такса од 0,5 € на ден – по соба се плаќа на лице место

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Пиериа чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа :

 • Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40€ по лице
 • Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 40€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице
 • Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице
 • Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа:

 • Битола (Градска Автобуска Станица) – 35€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола -30€
 • Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 35€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
  Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -35€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -30€ по лице

 

Грција – Област Пиериа и Халкидики – за од Скопје или Битола 35еур по лице / дете од 2-11,99год – 25еур ( доплата за трансфер од Ресен, Охрид – 5еур по лице, Кичево и Штип – 10еур) 

 

Време на поаѓање превоз од Скопје за Пиериа (секоја Сабота ):

 • 04:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес
 • 05:00 h Скопје (Дрводекор)
 • 05:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
 • 06:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
 • 06:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово
 • 06:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
 • 07:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

 

Време на поаѓање превоз од Битола за Пиериа:

 • 05:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп- на перон)
 • 04:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола
 • 03.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола
 • 03:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола
 • 03:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
 • 04.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

 

Тим Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*попустите не може да се комбинираат
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),