Геракини – Sithonia Village 3*

Геракини – Sithonia Village 3*

Локација

Хотелот се наоѓа во Геракини , во пријатно зеленило, оддалечен на само 2минути од плажа.
Геракини е едно од најстарите туристички дестинации на Халкидики. На почетокот на вториот крак – Ситонија, Геракини нуди можност за прекрасен релаксирачки одмор. Песочните плажи, кристално чистото море на топлиот Медитеран и боровата шума која ја прекрива планината Холомонтас, ги задоволуваат сите услови за прекрасен одмор. Прекрасните плажи , идеалната клима, трудољубивоста на локалните жители го прават ова место одлично за одмор.

GPS Координати: 40.036902, 23.362743

Плажа
150 метри од песочна плажа.

Опис на објектот
Составен е од 9 бунгалови на два ката, од кои 3 се комплетно реновирани, во кои се сместени супериор собите. Собите се на приземје и на прв кат.

Супериор двокреветна соба (1/2) се состои од еден брачен кревет во една просторија, опремени со бања, фен, балкон, телевизор, клима (вклучена во цената)

Супериор двокреветна соба (1/2+1) се состои од еден брачен и еден додатен кревет во една просторија, опремени со бања, фен, балкон, телевизор, клима (вклучена во цената) .

Супериор двокреветна соба (1/2+2) се состои од еден брачен и кревети на спрат во една просторија, опремени со бања, фен, балкон,телевизор, клима (вклучена во цената)

Паркинг – бесплатно
Чистење на собите- секој ден
Check in: од 12:00 до 15:00
Check out: до 12:00 часот

Услуга
Полупансион –
појадок и вечера на шведска маса

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.  

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.           

 

Цените се по лице за 7 полупансиони (појадок и вечера)

Прво и второ дете до 11,99– БЕСПЛАТНО во Фамилијарна соба- Family Room

 

Термин Услуга Double Superior Triple Superior Family Room
24.05-31.05 7 HB *99* *139* *149*
31.05-07.06 7 HB *109* *149* *159*
07.06-14.06 7 HB *129* *169* *179*
14.06-21.06 7 HB 219 259 269
21.06-28.06 7 HB 249 289 299
28.06-05.07 7 HB 269 309 319
05.07-12.07 7 HB 299 339 339
12.07-19.07 7 HB 329 369 379
19.07-26.07 7 HB 349 389 399
26.07-02.08 7 HB 359 399 409
02.08-09.08 7 HB 359 399 409
09.08-16.08 7 HB 359 399 409
16.08-23.08 7 HB 349 389 399
23.08-30.08 7 HB 319 359 369
30.08-06.09 7 HB 269 309 319
06.09-13.09 7 HB 239 279 289
13.09-20.09 7 HB *169* *209* *219*
20.09-27.09 7 HB *129* *169* *179*

 

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари.
Минимум 2 возрасни лица плаќаат полна сума за соба
Термините обележани со црвено * се промо цени и на нив не следува попуст

DBL Superior-двокреветна соба, TRPL Superior-трикреветна соба, FAMILY Room-четирикреветна соба

 

капацитет минимум во соба максимим во соба
Двокреветна 2+0 2 возрасни 2 возрасни + 1 бебе (0-1,99год
Трикреветна 3+0 2 возрасни 3 возрасни
Трикреветна 2+2 2 возрасни 2 возрасни и 2 деца (0-11,99 и 0-1,99)
Фамилијарна 4+0 2 возрасни 4 возрасни
Фамилијарна 3+1 2 возрасни 3 возрасни + дете до 11,99
Фамилијарна 2+2 2 возрасни 2 возрасни +2 деца до 11,99

 

Во цената Е вклучено:
7 полупансиони
Користење клима уред
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз

Патничко осигурување
Туристичка такса – 1.5€ по соба на ден, се плаќа на рецепција

Доплати, попусти и информации:

 • Минимум 2 возрасни лица плаќаат полна сума за соба
 • Цените се дадени по лице за 7 полупансиони (појадок и вечера)
 • Прво и второ дете до 11,99 – бесплатно во Фамилијарна соба- Family Room
 • Прво дете од 0-11,99 во трикреветна соба – бесплатно
 • Второ дете од 0-1,99 во Трикреветна соба – бесплатно, спие со родител
 • Дете до 1,99 спие со 2ца возрасни во двокреветна соба,
 • Трето возрасно лице во трикреветна соба – бесплатно
 • Четврто возрасно лице во Фамилијарна соба – плаќа 7 еур на ден-НЕ следува попуст

 

Цена по лице за превоз од Битола за Ситонија:

Поаѓање во 03:00 од Битола (Градска Автобуска станица на перон) 35€

 • Попуст за лица над 63 год 10€
  Деца од 2-11,99 год.
  Попуст 10€ од редовната цена, 15€ од Битола
  Деца до 1,99 год – бесплатно и НЕ користат седиште

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин,
 • Попустите не може да се комбинираат,
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)