Врахос – Hotel OLYMPIADA

You are currently viewing Врахос – Hotel OLYMPIADA

Хотел Олимпиjада се наоѓа во Врахос, прв ред, лоциран на сама плажа.

На своите гости им нуди мирен и релаксиран одмор. Мал хотел, одличен за оние кој сакаат да побегнат од градскиот метеж. Хотелските соби кои се на приземје имаат поглед кон градина, собите на прв кат имаат поглед кон море.  На плажата пред Хотелот Олимпија, поставени се лежалки и чадори за гостите кои можат да ги користат бесплатно со секој нарачан пијалок од барот.  Клима уредот е со доплата од 5 еур на ден кои се наплаќаат во Хотелот

Секоја од собите е опремена со мини фрижидер, клима, тв, балкон и сопствен тоалет.

1/2 Соба на приземје, поглед кон градина – капацитет за сместување на  две возрасни лица и едно дете на возраст до 4,99год – бесплатно (на легло со родители)

1/2 Соба на прв спрат, поглед кон море -капацитет за сместување на две возрасни лица и едно дете на возраст до 4,99год – бесплатно (на легло со родители)

1/2+1 Соба на први спрат, поглед кон море – капацитет за сместување на  2 возрасни лица + 1во дете на возраст до 11,99 год, спие на софа (канапе)  +  2ро дете на возраст до 4,99год – бесплатно (на легло со родители)

1/3 Соба на приземје со поглед кон градина – капацитет за сместување на  3 возрасни лица + едно дете на возраст до 4,99год – бесплатно (на легло со родители)

1/3 Соба на прв спрат со поглед море – капацитет за сместување на  3 возрасни лица + едно дете на возраст до 4,99год – бесплатно (на легло со родители)

1/4 Соба на прв спрат со поглед море – капацитет за сместување на 4 возрасни лица +  едно дете на возраст до 4,99год – бесплатно (дели легло со родители)

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И 50% УПЛАТЕНИ ДО 15.05.2021

ВРАХОС – ХОТЕЛ ОЛИМПИАДА
ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН КОНТИНЕТАЛЕН ПОЈАДОК
Термини BB 1/2 приземје 1/3 преземје 1/2 поглед море 1/2+1 пог.море 1/3 пог. Море 1/4 пог. Море Промо цени на кој не следува попуст
25.05-01.06.2021 7BB 109 129 139 149 159 189 Промо цена
01.06-08.06.2021 7BB 149 169 179 189 209 229 Промо цена
08.06-15.06.2021 7BB 219 239 249 259 279 339
15.06-22.06.2021 7BB 259 299 309 319 339 399
22.06-29.06.2021 7BB 289 319 329 339 359 409
29.06-06.07.2021 7BB 339 389 399 409 429 499
06.07-13.07.2021 7BB 409 459 469 479 499 569
13.07-20.07.2021 7BB 499 549 559 569 589 659
20.07-27.07.2021 7BB 499 549 559 569 589 659
27.07-03.08.2021 7BB 499 549 559 569 589 659
03.08-10.08.2021 7BB 499 549 559 569 589 659
10.08-17.08.2021 7BB 499 549 559 569 589 659
17.08-24.08.2021 7BB 499 549 559 569 589 659
24.08-31.08.2021 7BB 469 509 519 529 549 609
31.08-07.09.2021 7BB 429 449 469 479 499 549
07.09-14.09.2021 7BB 339 379 389 399 419 449
14.09-21.09.2021 7BB 229 259 269 279 299 369
21.09-28.09.2021 7BB 159 199 209 219 239 249 Промо цена

 

– Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Врахос чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос:

 • Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
  Куманово (БП Макпетрол) – 45еур по лице
  Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -50€ по лице
  Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос:

 • Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)-40€ по лице
  Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -45€
  Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -45€ по лице
  Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -45€ по лице
  Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -45€ по лице
  Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

 

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје
– Деца до 1,99 години бесплатно ( не користи седиште )
– Возрасно лице над 63год -10еур попуст

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин (овој попуст не е важечки за промо термините)
* Попустите не може да се комбинираат,
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

 

Време на поаѓање за Врахос:

 • 01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
  01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
  12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
  02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
  03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
  04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на перон)
  03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
  02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола
  02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Транфвер до Битола
  02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.