Врахос – Вила Лукас

You are currently viewing Врахос – Вила Лукас

ВРАХОС е една од најбараните дестинации во изминатите години. Во ова мало место се наоѓа една од најубавите плажи на јонското море. Врахос се наоѓа помеѓу Парга  и Превеза и ги воодушевува туристите со своите природни убавини. Тука можете да најдете прекрасна комбинација на бесконечна песочна плажа, тиркизна морска вода и прекрасна зелена планина. Покрај плажата има шеталиште на кое се лоцирани голем број на кафе барови и ресторани.

Вила Лукас- А категорија, е лоцирана во првиот ред веднаш до плажата во централниот дел на туристичкото место Врахос.

Собите се опремени со ТВ, oсновно опремена кујна, тоалет и wi-fi, Користењето на клима уредот не е вклучено во цената, и изнесува 4 евра на ден на лице место.

Соба бр.10 на предна страна према море – со едно дупло легло и едно единечно

Соба бр.8 на задна страна, не гледа на море – со едно дупло легло и едно единечно

Соба бр.3 на предна страна према море – со две единечни легла

Пред вилата има паркинг за ограничен број возила. Исто така пред вилата има бар на плажа каде има бесплатни лежалки при нарачан пијалок. Во близина на вилата има голем број на ресторани, кафе барови и маркет.

Цените се изразени за НАЕМ на СТУДИО, за 7  ноќевања, изразени во ЕУР, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8мкд

Координати: 39.178462, 20.545855

На Промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација

ВИЛА ЛУКАС – ВРАХОС
ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Термини Ноќевања 1/2 за 2 лица поглед море 1/3 без поглед 1/3 стр Поглед на море Промо цени на кој не следува попуст
25.05-01.06.2022 7 79 89 99 промо цена
01.06-08.06.2022 7 129 139 149 промо цена
08.06-15.06.2022 7 169 159 189
15.06-22.06.2022 7 189 199 229
22.06-29.06.2022 7 209 229 269
29.06-06.07.2022 7 249 269 309
06.07-13.07.2022 7 379 389 419
13.07-20.07.2022 7 379 389 419
20.07-27.07.2022 7 379 389 419
27.07-03.08.2022 7 379 389 419
03.08-10.08.2022 7 379 389 419
10.08-17.08.2022 7 379 389 419
17.08-24.08.2022 7 359 369 389
24.08-31.08.2022 7 339 349 369
31.08-07.09.2022 7 259 269 289
07.09-14.09.2022 7 199 209 229
14.09-21.09.2022 7 149 159 179 промо цена
21.09-28.09.2022 7 109 119 139 промо цена

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

-Доплата за клима – 4 € на ден

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Врахос чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос

 • Скопје (Дрводекор) -50€ по лице
 • Куманово (БП Макпетрол) – 50еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 60€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 50€ по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 50€ по лице
 • Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 50€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос:

 • Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон) – 50€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола  – 50€
 • Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 50€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 60€ по лице
  Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 50€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 50€ по лице
 • Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe
 • – Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена
 • – Деца до 1,99 години бесплатно

Време на поаѓање за Врахос:

 • 01:00 h Скопје (Дрводекор)
 • 01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
 • 12:45 h Штип (паркинг пред пошта)
 • 02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) 03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
 • 04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на перон)
 • 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
 • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
 • 02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансвер до Битола
 • 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
* попустите не може да се комбинираат,
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

GPS:39.178462, 20.545855