Вила Сара

You are currently viewing Вила Сара

ЦРНА ГОРА – ЛЕТО 2022

БУДВА

Во срцето на Јадранскиот брег на Црна Гора ве чека Будва – бисерот на ривиерата, со долга песочна плажа, а посебно позната по ноќниот живот со многу диска, кафичи, ресторани кој вашиот одмор ќе го направат незаборавен.

Вила ” САРА ” на 400-500 м. од Словенска плажа, располага со: 1/2 и 1/3 студија, опремени со мини кујна, тараса, twc, твwi-fi и клима – вклучени во цената.

Период Ноќ 1/2 1/3
05.06-12.06 7 89 99
12.06-19.06 7 109 129
      19.06-26.06 7 119 139
26.06-03.07 7 149 169
03.07-10.07 7 189 209
10.07-17.07 7 219 239
17.07-24.07 7 239 259
24.07-31.07 7 259 279
31.07-07.08 7 259 279
07.08-14.08 7 259 279
14.08-21.08 7 239 259
21.08-28.08 7 199 219
28.08-04.09 7 149 169
04.09-08.09 4 79 99
08.09-11.09 3 59 69

 

Цените се во евра за НАЕМ на студио или апартман за 7 ,4 и 3 ноќевања – без превоз.

 Автобуски превоз: 50 € – повратен билет, 35 € за деца, 35 € – еден правец, 25 € за деца

Поаѓање: Прилеп: 00.15 ч, Битола: 01:00 ч.  Враќање: од Будва во 14:00 ч.

Термини на поаѓање: 05, 12, 19, 26 Јуни; 03, 10, 17, 24, 31 Јули; 07, 14, 21, 28, Август; 0408, Септември. Цените се во евра, плаќањето е во денарска противредност- 1 еур = 62 денари. Напомена: Доплата за туристичка такса 1 € по ден по лице (во агенција) за деца до 14 год 0,5, како и доплата за патничко здравствено осигурување до 65 год = 200 ден. Собите се напуштаат во 9 ч, а сместувањето во 13 ч, за хигиената во студијата за време на престојат се грижат самите клиенти. Промена на постелнина на 4 дена.